Hume City FC

Hume City FC

Official Website
11 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

PASSOLİG SAÇMALIĞINov 7, 2015 - 4:29am

Geçen sezon bizim çocuğumuz Aziz Behih'i izlemek için gittiğim Bursa'da zorunlu olarak çıkartıp yıllık masrafını ödediğim üstünde passolig ve Bursaspor logosu bulunan " Bursaspor taraftar kartı" bu pazar günü oynanacak Bursaspor- Beşiktaş maçında malesef işe yaramadı.
Nedeni ise Bursa yönetim kurulu ve Bursa İl Güvenlik Kurulunun ortaklaşa aldığı karar.

Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Hikmet Şahin başkanlığında toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı'nda Bursaspor'un Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu'nda, pazar günü saat 20.15'de kendi evinde karşılaşacağı Beşiktaş maçı ele alındı. Toplantı sonunda, siyah beyazlı taraftarların alınmaması kararlaştırıldı.
Karara ek olarak da Bursaspor- Beşiktaş karşılaşmasında 2 bin 300 polis ve 500 özel güvenlik görevlisi görev yapacağı belirtildi.
Merak ediyorum doğrususu, stada Beşiktaş taraftarı alınmayacak ama bunca polis ve güvenlik görevlileri kimi kimden koruyacak?

Bu tür kararların kardeşliği ve dostluğu nasıl geliştireceğini bilemiyorum ama futbolla ve sporla asla uzaktan yakından ilgisi olmadığı da kesin.

Böylelikle TC Kimliği sahibi bir futbolsever olarak üstelik Bursaspor passolig kartım olmasına rağmen, kendi ülkemde maç seyretme özgürlüğüm elimden alındı.
Büyük bir hayal kırıklığı içindeyim, son derece kızgınım ve bu kararı alanları şiddetle kınıyorum.