Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

NE KAYBETTİK NE KAZANDIK ?Oct 29, 2015 - 12:49am

NPL'de mücadele eden Anadoluspor, tarihinin en önemli maçını Avustralya A liginin geçtiğimiz sezonki şampiyonu Melbourne Victory ile oyndı .
Doğal olarak senelik 26 bin üye toplayan, sezon içinde maçları ortalama 25-30 bin seyirci çeken ve oyuncularının tam profesyonel olduğu Melbourne Victory takımı ile baş etmenin zorluğunu da biliyordum ama gene de "neden olmasın?" sorusunu kendime sormadan edemiyordum.
Karşılaşmayı internetten sonuna kadar izleme olanağı buldum.
Maçı kaybettik ama sahayı asla başımız önde terketmedik. 
İlk yarıda üstün görünen Victory takımı karşısında özellikle defansif anlamda  son derece disiplinli bir oyun sergeleyen Anadoluspor, tam olarak anlayamadım ama ağır bir kararla penaltıdan yedikleri golle ilk yarıyı 1-0 yenik kapadı.
İkinci devrede ilk yarının aksine topla daha fazla buluşan Anadoluspor, pozisyonlar üretmeye başladı.
Ancak maçın son dakikalarında iyice yorulan takımımız,  defans güvenliğini ve disiplinini kaybedince 90 ve 90+5'nci dakikalarda kalesinde gördükleri gollerle kaybetti.  
Takımımızda öne çıkan oyuncuların başında kalesinde 3 gol görmesine rağmen en az 7 gol şutunu önleyen Chris Oldfield ile Shane Rexhepi'yi sayabiliriz.
İkinci yarının 60'ncı dakikasında oyuna giren Sergio Msahli'nin 67'nci  dakikada topu alışı, dönüşü ve  bir anda 3 oyuncuyu oyundan düşürüp vurmasını da çok beğendiğimi söylemeliyim.
Maç bitti ve şimdi Anadoluspor kulübü olarak neler kaybettiğimize ve neler kazandığımıza bakalım.
Bu malubiyetle sadece FFA Kupasında  final oynama hakkını kaybettik.
Ancak kazandıklrımıza gelirsek, Avustralya futbol camiası, yazılı ve görsel medya, diğer kulüpler, hakemler, futbol menajerleri, FFV ve FFA yetkilileri ve onların çalışanları Anadoluspor'u öğrendiler.
Şimdi Melbourne'nun Broadmeadows semti, Hume Belediyesi, ABD Stadı, davul zurnamız, oyuncularımız, teknik ve sağlık ekibimiz, Anadoluspor medya bölümü, kulüp yetkilileri ve çalışanları tanınıyor ve biliniyor.
Sonuç olarak  2014- 2015 sezonu Anadoluspor için bir sıçrama, büyüme, genişleme ve başarıdır.

Yeni sezonda buluşmak üzere.