Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

28 EKİM ÇARŞAMBA AKŞAMI AAMI PARK STADINDA OLALIMOct 25, 2015 - 6:27pm

Tarihinin en büyük maçında gönlümün takımı Anadoluspor ile beraber olamayacak olmamın üzüntüsü içindeyim.
Yıllık olağan "baba evi" ziyaretimi NPL'in "Büyük Final" maçı sonrasına planladığım için 28 Ekim 2015 Çarşamba günü Melbourne Victory ile yapılacak olan maçta AAMI Park Stadında olamayacağım.
Ancak tüm kalbimle Anadoluspor'un yanındayım.
Samimi olmak gerekirse Anadoluspor'un FFA Kupasında buralara kadar gelebileceğini hesap etmemiştim.
Kuralarda futbol şansının bizden yana olması ile takımın seyirci desteğiyle maçlarını son anlarda kazanması,  bizi Melbourne'un futbol stadı olan AAMI Park'a kadar götürdü.
Oynayacağımız takım halihazırda A ligin en iyi ve şampiyon takımı Melbourne Victory.
Tüm futbol otoriteleri, müşterek bahis firmaları ve Melbourne futbol camiası maçın kesin favorisi olarak Melbourne Victory olarak gösteriyorlar ki, futbol mantığı da bunu söylüyor.
Anadoluspor ise ABD Stadı ve tesislerine  geçtikten sonra kulüp olarak  büyük mesafeler kaydetti.
Oynadığı FFA Kupası ve hazırlık maçlarında hem seyirci potansiyeli bazında gözle görülen bir gelişim gösterdi.
Tüm lig maçlarında takımı destekleme adına bana göre pek de duyarlı olmayan  sporsever toplum üyelerinin son haftalarda ABD Stadına ayaklarının alıştığını gördüm.
Alınan saha başarısı ve kulübün gelişimine paralel olarak artan seyirci desteğinin 28 Ekim Çarşamba akşamı maksimum seviyeye çıkacağına inanıyorum.
Bununla birlikte takımın sahada işinin çok zor olacağını da biliyorum.
Ancak Anadoluspor formasını giyip sahaya çıkacak futbolcu kardeşlerimin futbol kalitelerini, bir birleri ile olan dostluklarını da  kabul etmemiz gerekiyor.
Bugün kadroda yer alan kaleci Chris Oldfield, kaptan Nick Hegarty, Shane Rexhepi, Marcus Schroen, Joseph Franjic, Jai İngham ve Theo Markelis'in de en azından Avustralya A liginde mücadele edecek kalitede olduklarına kesinlikle eminim.
Bu anlamda bu maçta takımımızın, rakibi ile başabaş mücadele edecek güçte olduğuna inanıyor, alınacak bir galibiyetin de sürpriz almayacağına inanıyorum.
Yazıma Anadoluspor baş antrenörü sevgili dostum Louie Acevski'nin bana attığı mesajının son cümlesini aynen paylaşarak son veriyorum.

" I am sure you will be keeping an eye out on the game, maybe we can give you unexpected win "

Hadi hayırlısı .....