Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR HERALD SUN'DASep 27, 2015 - 4:06pm

Günlük satışı 1.5 milyon olan Herald Sun, Melbourne’da çıkan ve en çok satılan günlük gazetelerin başında gelir.
Özellikle ülkenin ve dünyanın tüm spor olaylarına geniş yer verir.
Ancak gazetenin spor bölümünde haber ve fotoğraf önceliğini her zaman olduğu gibi Avustralya futbolu “ Aussie Rules” Footy ve Kriket alır.
Daha sonra sırasıyla NRL, futbol (Soccer) Tenis, Rugby, At ve köpek yarışları, Motor ve araba yarışları, Golf ve Bisiklet gelir.
Futbol’da ise ilk sırayı daima İngiltere Premier Ligi ve Avustralya A ligi kapar.
Diğer futbol liglerinde ise eğer haber değeri yüksek bir olay yani kavga, gürültü veya etnik çatışma varsa sayfanın altında kısa bir bölümde yer alırdı.
Peter Desira diye bir gazeteci ise arada sırada Premier Lig maçları hakkında bir kaç satır yazardı.
Bu anlamda son haftalarda FFA Kupasında yarı finale kalan Anadoluspor’un haberlerini (Hume City FC) Herald Sun’da sıkça görmek son derece önemli.
Anadoluspor, Herald Sun gazetesinin en son 26 Eylül Cumartesi günkü sayısında aldığı tam sayfa haberle Avustralya spor camiasının gündemine oturmuştur.
Yazının içeriği ile ilgilenmeden sadece bu haberin kulübün nerelere geldiğinin canlı bir kanıtı olarak kabul edilmesi gereklidir.
Başkan Zorlu kaya'nın kulübü devir aldığı 9 yıl önce söylediği bir söz hala belleklerimde.

" Biz idare heyeti olarak işimizi daima doğru yapmak zorundayız ve yapmaya bıkmadan devam edeceğiz. Bir gün gelecek bütün bu yaptıklarımız anlaşılacak, kulüp arzu ettiğimiz yere gelecektir" 

2016 futbol sezonunda görüşmek üzere....