Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

FORMA İÇİN OYNAMAKSep 24, 2015 - 9:39am

Melbourne Victory, İspanya’nın Valencia, Hercules ve Yunanistan’ın Veria takımlarında forma giydikten sonra 2015 NPL sezonunda ara transferde Anadoluspor’a gelen Theo Markelis, oynadığı NPL ve FFA Kupa maçlarında toplam 14 gol atarak tüm dikkatleri üzerine çekti.
Kulübe ayak bastığından bu güne kadar, oynadığı maçları ve katıldığı tüm idmanları birebir izleyen biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, hem sporcu, hem de insan olarak çok cana yakın ve samimi bir karaktere sahip.
Henüz 23 yaşında olmasına rağmen parlak bir futbol geçmişi olan Markelis, şu ana kadar tek bir idman kaçırmadan, teknik heyete ve idarecilerine karşı en ufak bir saygısızlık yapmadan çalışmalarını sürdürerek bu günlere geldi.
Oynadığı her maça kendisini seven dostları ve taraftarlarının desteğini aldı. Artık şimdi Theo Markelis’in kemikleşmiş bir izleyiici kitlesi var.
Çoğu Yunan kökenli futbol severler olmasına rağmen Anadoluspor’un her maçına geliyor ve ciddi oranda gürültü çıkartarak saha dışı desteği sağlıyorlar.
Bu grup en son FFA Kupası çeyrek final maçında Yunan kökenli bir kulüp olan Oakleigh Cannons’a karşı oynanan maçta sürekli olarak tezahürat yaparak Theo Markelis ve Anadoluspor’u destekledi.
Theo Markelis ise attığı her golde tam kalbi üzerine denk gelen “Anadoluspor” armasını işaret ederek takım arkadaşları ve onlarla sevincini paylaştı.
Burada anlatmak istediğim husus, son derece basit.
Anadoluspor kulübü bugün kadrosunda elbette ki Türk kökenli futbolcuları tutmak ve oynatmak istiyor.
Bunu 22 yıldır yazdığım yazılarda, çıktığım TV ve radyo programlarında sürekli olarak dile getirdiğimi, Türk futbolcu kardeşlerimi nasıl yüreklendirdiğimi, onlarla yakın arkadaş olduğumu, dostluklar kurduğumu herkes çok iyi biliyor.
Özellikle de şu ana kadar Anadoluspor'da forma giymiş ama devamlılık sağlayamadan bir şekilde takımdan ayrılmak zorunda kalan her futbolcu kardeşime tek tek sorun veya karşıma getirin onlar daha da iyi biliyorlar !!!
Ancak Türk oldukları halde takıma kabul edilip, idmanlara çıkan ve sezona çok yaklaşmışken hoca ile ilk 11’de oynarım, oynatmazsan giderim pazarlığı yapan, 2-3 hafta yedek oturduğu için “ hoca yabancıları tercih ediyor, Türk’leri harcıyor” diye çekip başka takıma giden, “bu hoca futboldan anlamıyor” diyerek sürekli eleştiren babalarını hocadan daha çok dinleyen futbolcu tiplerinin artık bu takımda yeri asla olamaz.

Olacaklar da zaten Yıldız Takımlarda hazırlanıyorlar ve yakında gelecekler.

Bu anlamda Anadoluspor’da forma giymek isteyen, ben futbolcuyum ve futbol oynamak istiyorum diyen her Türk futbolcusu, en azından bir İsyan Erdoğan, Theo Markelis, Nick Hegarty, Shane Rexhepi, Chris Oldfield, Joseph Franjic, Petar Franjic, Matthew Hennessey, Marcus Schroen, İvan Pavlak, Danny Chabaani, Jai İngham, Daniel Clark, Reis Aygün kalite ve karakterinde olacak.

Bu yazımı da  "hodri meydan" diyerek bitiriyorum.

Sevgi ile kalın