Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BABADAN OĞULA ANADOLUSPOR!!Sep 23, 2015 - 1:54pm

Ahmet Dinçer’in bendeki hatırı bambaşkadır.
Spor yazarlığına başladığım 1992 yılında Ataspor’da oynarken tanımıştım kendisini.
Kuvvetli fiziği orta sahadaki inatçılığı ve attığı sert şutları ile hemen dikkatimi çekmişti.
Derken yolum Anadoluspor’la kesişip, bir de yönetici olunca ilk işim komşu köyden kız alma misali bizzat gidip Ahmet’i Allahın emri ile Anadoluspor’a istedim.
Sonra Ahmet Anadolusporlu oldu.
Bu kez Ahmet’in Sydney’den hayat arkadaşı bulup evlenmeye karar vermesi ile bu kez de Anadoluspor yönetim kurulu olarak bir minübüs dolusu yönetici ile Sydneye onun düğüne gittik.
Tebrik ettik, oynadık, halay çektik.
Bu seyahat biz Anadolusporluları bir birine daha da yaklaştırmışken, 25 yıldır dumanını ciğerlerime çektiğim sigarayı da bıraktım.
İki mutlu olay kolay kolay unutulmuyor.
Sonuçta Ahmet’le hem Eyalet ligi 4’ncü kümesinde, hem de Atatürk Kupalarında çok güzel maçlarımız oldu, başarılara beraberce imzalar attık.
Geçirdiği ciddi sakatlık onu bizlerden zorunlu olarak ayırdıysa da gönül bağımız hep canlı kaldı.
Yıllar sonra bugün 9 yaşındaki sevgili oğlu Poyraz’ın babasının formasını ıslattığı Anadoluspor’un imzalı formasını ismesi ile tekrar FFA Kupası maçında karşılaştık hasret giderdik.
Demek ki, Anadoluspor sevgisi babadan oğula geçen bir mirasmış.
Gönül bağı, sevgi ve saygı duyguları birleşince uzaklığın ve ayrılığın pek bir önemi olmuyor, bunu bir kez daha Ahmet ve oğlu Poyraz ile yıllar sonra karşılaştığım zaman bir kez daha anladım.