Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR'DAN BAYRAM HEDİYESİSep 23, 2015 - 12:32pm

22 Eylül Salı akşamı ABD Stadında oynanan FFA Kupası çeyrek final maçında Anadoluspor rakibi Oakleigh Cannons’u uzatmaların son devresinde attığı golle yenerek yarı finale kaldı.
Son derece soğuk ve yağışlı ancak mükemmel bir zeminde başlayan maçın henüz 3’ncü dakikasında takımımız şok bir gol yedi. Başlama vuruşu paslaşmasından hemen sonra ani bir kontra atakla ceza alanımızın sağ kanadındaki boşluğu gören rakip takım daha 3’ncü dakikanın başında Sean Rooney’in çapraz pozisyondan attığı golle 1-0 öne geçti.
Yenilen şok golün şaşkınlığını üzerinden atan Anadoluspor orta sahanın hakimiyetini eline geçirerek sağlı sollu ataklarla rakip ceza alanına gelmeye başladı. Nitekim 17 dakiada ceza alanı yayı üstünde topla buluşan Theo Markelis mükemmel bir şutla eşitliği sağladı. 1-1
34 dakikada ise ilk goldeki gibi defansımızın zaafından yararlanan Oakleigh Cannons takımı golcü oyuncuları Dean Piemonte ile 2-1 öne geçmeyi başardı.
Bir anda haketmediği şekilde geriye düşen takımımız, ataklarına devam ederek pozisyon üretmeye ce rakibi ceza alanına hapsederek gol aramaya başladıysa da başta Theo Markelis, Jai İngha Marcus Schroen ve Daniel Clark’ın ayağından sayısız goller kaçırdı.
İkinci yarının hemen başında kalemize gelen rakip takım, üst üste pozisyonlar bulmaya başladı. Bunlardan 3’ünü kaleci Chris Oldfield mükemmel reflekslerle kurtarırken bir topuda Shane Rexhepi kale çizgisi üzerinden çıkarmayı başardı.
Hemen bu pozisyonların akabinde Anadoluspor, başta kaptan Nick Hegarty olmak üzere, Theo Markelis, Daniel Clark ve Marcus Schroen ile oyunu domine etmeyi başararak sayısız gol fırsatları yakaladı. Bunların çoğunu rakip kaleci ve defans elemanları önlerken, çoğunu da oyuncularımız değerlendiremedi.
Maçın son yarım saatinde teknik heyet oyuna müdahale etti. Orta sahadan Joseph Franjic’i oyundan alan Louie Acevski, Daniel Clark’ı forvet arkasına attı ve Joseph Franjic’in yerine de Segio Souheil Msahli’yi hücum bölgesine monte etti. Yapılan bu değişiklik takıma olumlu yansımaya başladığı anda genç Segio Souheil Msahli, orta alandan aldığı topla süratle ceza alanına daldı ve şutunu çekti. Kaleciyi geçen top üst direğin içine çarparak dışarı çıktı. Bu pozisyondan sonra Theo Markelis ve Jai İngham ellerine geçen fırsatları cömertçe harcadılar.
Ancak saldırmakran ve pozisyon üretmekten asla vazgeçmeyen takımımız beklediği golüne kavuştu.
84 dakikada Theo Markelis ceza alanı içinde bu kez affetmedi ve sert şutla rakip takım filelerini havalandırdı. 2-2
Maçın normal süresi berabere bitince uzatma dakikalarına geçildi. Birinci uzatma devresinde de baskısını sürdüren Anadoluspor rakibini ceza sahasına hapsederek pozisyonlar aradı.
İkinci uzatma devresinde baskılarını arttıran Anadoluspor, kaptan Nick Hegarty ile adeta “ biz bu maçı alacağız ve asla maçı bırakmayacağız” dediği anda dakikalar 118’i gösteriyordu, yakalanan karambolde topa son vuran Marcus Schroen oldu ve bu kez de takımını adeta ipten aldı. 3-2
Bu mükemmel golden sonra sevgi yumağı olan oyuncularımız hakemin bitiş düdüğü ile FFA Kupasında yarı finale kalmanın mutluluğunu taraftarlarıyla bütünleşerek yaşadı.
ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD**** İSYAN ERDOĞAN **** SHANE REXHEPİ**** MATTHEW HENNESSEY **** İVAN PAVLAK **** THEO MARKELİS **** MARCUS SCHROEN **** JOSEPH FRANJİC **** ( SERGİO SOUHEİL MSAHLİ ****) NİCK HEGARTY ***** JAİ İNGHAM **** DANİEL CLARK ****

BEST: NİCK HEGARTY, CHRİS OLDFİELD, THEO MARKELİS, DANİEL CLARK, SERGİO SOUHEİL MSAHLİ