Hume City FC

Hume City FC

Official Website
10 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR YOLU YARILADISep 23, 2015 - 11:24am

FFA CUP çeyrek finalinde kendi sahası ABD Stadyumunda Oakleigh Cannons’u çok çekismeli bir maç sonunda 3-2' le geçen Anadoluspor, adını yarı finale yazdırdı.
Futbol adına herşeyin olduğu, seyircinin 120 dakika coşup, oyuna tam katkı sağlayıp, takımını gönülden desteklediği bu çok zevkli, keyifli ve zorlu mücadeleden alnının akı, terinin hakkıyla çıkan takımımız,  Avustralya’da bu seviyeye gelen ilk Türk Takımı olarak da tarihi bir başarıya imza atmış oldu.
Sevgilli kardeşim Ahmet Dinçer ve Poyraz oğlumuzu da yanımıza alarak bir üçlü oluşturup yollara düştük.
Üç kişilik ekibimiz uğurlu geldi Anadoluspor’a.
Sydney Olympic ve Oakleigh Cannons maçlarında kendi aramızda yaptığımız totem de tutmuş oldu sanırım:)))
Bu ekibi bozmadan finale kadar gitmek tabii ki her birimizin arzusu.
Totemin büyüsü bozulmasın diye şimdilik açıklama da yapmayacağım:))))
İşin şakası bir yana, iliklere kadar donduran bir Melbourne akşamında bu tarihi karşıaşmaya tanıklık etmek,  yerinde canlı izlemek gerçekten de ayrıcalıktı.
Hafta ortası olmasına, böylesi buz gibi bir havaya ve soğuğa ragmen Anadoluspor’u şehrin her bölgesinden gelen seyircinin, maçın başından sonuna değin hiç durmaksızın gönülden desteklemesi de bu başarıda çok önemli bir faktördü.
Bir ara pür dikkat maça odaklanmış iken , diğer taraftan her iki ekip futbolcularının ve taraftarının da birbirlerine ne denli saygılı , centilmen, sportmen, davrandıklarını maçın kesinlikle önune geçebilecek bir sertlik, olumsuzluk ve istenmedik bir olaya sebebiyet vermediklerini memnuniyetle izlediğimi de yazmadan geçemeyecegim.
Her iki takım da bu çeyrek finale yakışır, cok zevkli bir mücadele ortaya koydular.
Orta hakem ve yan hakemleri de verdikleri tüm kararlardan ötürü içtenlikle kutluyorum.
Doğrusu geçen hafta play off yarı finalinde Bentleigh Greens maçında oynadıkları oyun ve aldıkları mağlubiyetle yorgun ve de formsuz gördüğüm Anadoluspor için Oakleigh Cannons karsılaşması öncesi de iyimser şeyler geçirmiyordum aklımdan.
Özellikle ilk 15 dakika rüzgari arkasına alan, şiddetini her dakika arttıran yağmurla birlikte çok tehlikeli ataklar geliştiren Oakleigh’in henüz karşılaşmanın 2'nci dakikada golü bulup öne geçmesi, bizleri iyiden iyiye karamsarlığa itmisti.
17'nci dakikada Teo Markelis’le eşitliği sağlayan Anadoluspor, rakibin üzerine gitmesi gerekirken iyice geriye yaslanmasına da bir anlam veremedim.
Üst üste defansta yaptığımiz hatalar ve rakip forvetlerinin ceza sahamız içindeki saglı sollu atakları yüreği ağıza getiren cinstendi desem abartmamış olurum.
İlk yarı bitmeden öylesine benzer aynı şablondan çıkma kopya bir gol yedik ki; böyle bir defans ve de kademe hatasıyle rakibe davatiye çıkartan Anadoluspor,  ilk yarıyı mağlubiyetle kapatırken bizlerin de umutlarını da iyice azaltıyordu.
İkinci yarı tamamen ayrı bir kimlik ve de ruhla maça başlayan Anadoluspor’un ilk devrenin tam aksine bambaşka bir kurgu ve anlayışla rakibinin üzerine üzerine gidip, modern futboldan çok güzel örnekler vererek sahanın tümüne yayılıp, Oakleigh Cannons’a oyun alanını dar etmeleri beraberinde zaferi ve galibiyeti de getirdi.
Bir an için bile mucadeleden kopmadılar, ellerinden gelenin de üzerinde bir performans sergilediler.
Seyirciyi de arkasına alıp, ilk önce beraberliği,  uzatmalarda da galibiyeti bulan Anadoluspor, ikinci yarıdaki bu oyunu ile yarı finali fazlasiyle hakketi diyebilirim.
Küçük de olsa değinmeden geçemeyeceğim:
Yeni transfer Sergio Souheil Msahli.
Maçtan önce sevgili Bulent Yontem’le aramızda konuşurken de bahsi geçmişti. ”Eğer hoca gorev verirse izleyin, kumaşı çok kaliteli,  ayaklarına çok hakim ve yetenekli bir futbolcu, bu macta da etkili olur ” demişti. Gerçektende oyuna girdiği dakikadan itibaren etkisini ve yeteneklerini sergiledi, ikinci yarının tamamen bizim lehimimize dönmesindeki onemli adamlardan birisiydi.
Az süre aldı ama ileride takımın en önemli silahlarından birisi olacağını bizlere gösterdi.
Maçın adamı seçimimde biraz tereddüt etsem de oyumu Marcus Shroen’e verdim.
Kesinlikle maçın adamı olmayı hakketi.
Her ne kadar Theo Markelis çok calışıp, çok mücadele edip,  takımı adına çok kritik iki gol bulsa da ben mücadelenin her anında ayakta kalan, rakip forvetlerini defansta kitleyen, top vermeyen, ikili mucadelelerde hep ayakta kalan 120'nci dakika takımı adına yüreğini ortaya koyup, üstelik attığı galibiyet golüyle maçın adamı ve kahramanı olamayı fazlasiyle hak eden Marcus Shroen’i bu satırlarla kutluyor, tebrik ediyor ve ayakta alkışlıyorum..
Bu soğuk havaya ragmen mücadele sonunda içimizi ısıtan bir skorla maçtan ayrılmak olayın en güzel tarafıydı.
Umarım Anadoluspor bizleri mutlu etmeye devam eder ve umarım bu seriyi finalle taçlandırıp, süslendirir..
Sevgilerimle...
Ahmet Ozbilgi