Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

FUTBOLCU BABANIN FUTBOLCU KIZLARISep 13, 2015 - 8:48pm

Greenvale Panthers 12 Yaş altı kız takımını çalıştıran Samet Baykan, aynı zamanda Melbourne spor camiasının yakıynen tanıdığı bir sporcu.
Futbol oynadığı kulüpler olarak, Anadoluspor, Albion Türkgücü, Gençlerbirliği, Çağrıspor ve Somerton City’yi (Milli Gençlikgücü) sayabiliriz.
Sert ve kuvvetli fizik yapısı ile attığı gollerle bilinen Samet Baykan son yapılan Atatürk Kupası organizasyonunda Milli Gençlikgücü forması altında gol kralı olmuştu.
Oynadıkları kızlar liginde 2015 futbol sezonu sonunda aldıkları bir malubiyet ile ligi ikinci olarak bitirmişler.
Takım menajerliğini ise Eski yıllarda  Anadoluspor yönetim kurulunda da bulunmuş olan Cengiz Han.  
Takım kaptanları da aynı zamanda takım menajeri Cengiz Han'nın kızı Ceyda Han.
Başarılı hocanın çalıştırdığı 12 yaş altı takımı aynı zamanda “Keilor Kupası” organizasyonuna katılmış, eleme grubu macları sonunda final oynama hakkını elde etmiş.
Final maçında ise Fawker 12 yaş altı takımını 1-0 yenerek birincilik kupasını almışlar. İşin ilginç ve güzel yanı, Samet hocanın Ebru ve Elis isimli iki kızının da aynı takımda oynaması. Samet Baykan’ın büyük kızı Ebru Baykan ise final maçında gol atarak babasını sevindirdi.
Başarılı futbolcu Ebru Baykan turnava boyunca 6 gole imza atarak büyük başarı elde etti.
Greenvale Panthers 12 yaş altı kız takımı final maçında sahaya kalede zeynep, Elis Elif, Samantha, Emily, Annabelle, Paris, Natalie, ceyda, Elly ve Ebru kadrosuyla çıktı.