Hume City FC

Hume City FC

Official Website
07 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

FLOYD MAYWEATHER ÜNVANINI KORUDUSep 13, 2015 - 4:12pm

Halihazırda Dünya yarı ortasiklet "Dünya Boks Konsey" ve " Dünya Boks Birliği" şampiyonluk kemeri sahibi olan 38 yaşındaki emekli boksör Floyd Mayweather Jr, dün akşam her iki kemerini ortaya koyarak Andre Berto ile karşılaştı.
Amerika'nın  rüyalar şehri Las Wegas kentinde MGM Grand Garden Salonunda yapılan müsabaka tam 12 raund sürdü.
12'nci raundun sonunda masa hakemleri ve maçın orta hakeminden de tam puan alan şampiyon emekli boksör Floyd Mayweather, sayı ile ringden galip ayrılarak bu ünvan maçından da kemeri ile ayrılmasını bildi.

FLOYD MAYWEATHER KİMDİR:

"The Money" lakabıyla ünlü, dünyanın en iyi ve en çok kazanan boksörü olduğu bilinir.
Floyd Mayweather, 24 Şubat 1977 tarihinde ABD, Michigan, Grand Rapids'de doğmuştur. Tam adı Floyd Joy Mayweather'dir.
Profesyonel boksördür. 18 Temmuz 2005 yılında Ring Magazi dergisi tarafından Dünya da kendi sikletlerininin en iyi boksörü seçildi.
Babası da Floyd Mayweather Sr. Eski bir Welterweight boksörü.
Amcası Jeff Mayweather ise eski IBF Super Tüy siklet şampiyonu.
Şu an ki antrenörü ve aynı zamanda amcası Roger mayweather ise 2 siklette şampiyonluk kazanmış bir boksör.


Savunmasının çok iyi olmasını babası ve amcasının ona öğrettiği savunma tekniklerine borçludur. Bu savunma şekli ringde sürekli bir şekilde hareket etme. Dizlerinin üzerinde dans ederek, kıvrak hareketer yapmasına dayanıyor.
Profesyonel olarak yenilgisiz ve altı kez dünya şampiyonu, on dünya şampiyonluğu ve dört farklı ağırlık sınıfında şampiyonluğu bulunan Floyd Mayweather WBA'da Valter sıklet, Süper Valter Sıklet, WBC'de Velter Sıklet, Süper Velter Sıklet ve WBO'da Velter Sıklette kemer sahibidir.

Kariyerindeki ilk maçı süper tüy siklette 11 Ekim 1996 tarihinde Roberto Apodaca ile yaptı. 2, raunda maçı Technichal Nakavt ile kazanmayı başardı. İlk ünvan maçına Genaro Hernandez ile WBC Super Tüy siklet kemerine talip oldu. Bu maçın ardından ünvanını 8 kez korudu. Sonra Lightweight' e geçti ve karşısında Jose Luis Castillo' yu buldu.

Arturo Gatti Mayweather hakkında C Sınıfı boksör gibi ifadeler kullanmıştı.
Arturo Gatti, Bunun cezasını nakavt olarak ödedi. Bu karşılaşmanın ardından tam 1 ay sonra başı eski kız arkadaşı ile derde girdi kaldı ki 1 yıl hapis cezası alma durumu ile karşı karşıya kaldı.
Yargılandığı davada, kız arkadaşı onun kendisini tartıştıkları sırada tekme ve yumruk attığını ifadesinde bulundu.
Ancak polisin yaptığı araştırmalar sonucu Floyd suçsuz bulundu ve aklandı.

Her sabah 3'te kalkıp antreman yapmaya başlayan Floyd Mayweather'in lüks konusunda en büyük tutkusu ise otomobiller olunca Miami'deki evinde ve Las Vegas'taki evindeki araçların toplamı 88 lüks otomobili bulmuştur.
Ayrıca aldığı ayakkabıları yanlızca bir kez giymekte ve sadece iç çamaşırlarına ayda 6 bin 500 dolar harcamaktadır.

2 Mayıs 2015 tarihinde boksör Manny Pacquiao ile yaptığı ve "yüzyılın boks maçı" olarak tanımlanan müsabakayı da kazanarak Dünya Boks Konseyi (WBC), Dünya Boks Organizasyonu (WBO) ve Dünya Boks Birliği (WBA) kemerlerinin hepsinin birden aynı anda sahibi olan Mayweather, sadece bir gecede tam 180 milyon dolar kazandı. Bu kazandığıyla birlikte toplamda 1 milyar dolara yaklaşan servetiyle dünyanın en çok kazanan sporcusu olan 38 yaşındaki namağlup boksör, 48 maçta 48 galibiyete ulaştı.

Floyd Mayweather, Koraun Mayweather, Iyanna Mayweather, Zion Shamaree Mayweather, Jirah Mayweather adlarında 4 çocuğu vardır.