Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ABD STADINDAN İNSAN MANZARALARISep 10, 2015 - 9:49am

9 Eylül Çarşamba akşamı geçen sezonun A lig Şampiyonu Melbourne Victory takımını ağırlayan ABD Stadı, gene tarihi günlerinden birini yaşadı.
FFA Kupası çeyrek final maçlarına hazırlık amacını taşıyan karşılaşmaya futbol severler yoğun ilgi gösterdiler. 
Victoria medyasında ve gerek FFV, gerekse FFA ve A ligi resmi sitelerinde da geniş ilgi gören karşılaşmada, özellikle NPL takımı olan Anadoluspor'un geçen sezonun A Ligi şampiyonu kadro karşısındaki yürekli oyunu öne çıkarıldı.
Daha evvelki yazılarımda sıkça dile getirdiğim " Büyük Kulüp" olma yolunda hayli mesafe kateden Anadoluspor, bu maçta da görüldü ki, doğru yol üzerinde.
İlk kez bu planını Türk toplumuna yakın olması nedeniyle Hume Belediyesi sınırları içine taşıyan, gerek Belediye, gerekse FFV, (Victoria Futbol Federasyonu) nezdinde çalışmalarını yapan ve yeniden yapılanan Anadoluspor yönetimi, uzun yıllar özlemi çekilen saha ve tesislerine kavuştu.
Planın sonraki aşaması olan Yıldız Takımların geliştirilip güçlenmesi sonucunda sadece yıldız oyuncular değil onların ailelerinin de kulübü benimsemesi sağlandı.
Saha başarısının bilincinde olarak hazırlanan bütçe çerçevesinde, nokta transferler yapılarak kuvvetli bir kadro kuruldu.
2015 futbol sezonunda NPL'de yarı finale çıkma başarısı yakalandı.
FFA Kupasında sahası olan ABD Stadında önce Brisbane Strikers, ardından Sydney Olympic takımları karşısında mükemmel galibiyetler alındı ve kupada çeyrek final oynama şansı yakalandı.
22 Eylül Salı akşamı Oakleigh Cannons karşısında alınacak bir galibiyet Anadoluspor'u Avustralya çapında ilk 4 takım arasına sokacak.
İşte 9 Eylül Çarşamba akşamı ABD Stadından aldığım bu insan manzaraları, kulübümüzün yürüdüğü yolda ne kadar haklı olduğunu gösteriyor.
Anadoluspor artık sadece Victoria sınırlarında değil, Avustralya futbolu çerçevesinde "Büyük Kulüp" olmuştur.