Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR, 'VİCTORY' TAKIMINA KAFA TUTTUSep 10, 2015 - 1:55am

Anadoluspor, sahası olan ABD Stadında 1850 biletli sporsever önünde geçen sezonun A ligi şampiyonu Melbourne Victory ile karşılaştı ve maçı 4-3 kazanan taraf Melbourne Victory takımı oldu.
22 Eylül Salı akşamı oynayacağı 2015 sezonu FFA Kupası çeyrak final maçına bir anlamda hazırlık amacı taşıyan karşılaşmada Anadoluspor oyunun geneli dikkate alınırsa cesaretli, kontrollü ve atak bir futbol oynadı.
Maçın ilk çeyrek zamanında oyunu domine eden, atak olan ve kanatları çok iyi kullanan taraf misafir takım Melbourne Victory oldu.
Ancak 24 dakikada sağ kanattan gelen Anadoluspor, yaratılan karambolde Jai İngham!ın vuruşu ile 1-0 öne geçen taraf oldu.
27 dakikada Melbourne Victory, A ligin en kaliteli santraforu olan Besart Berisha’nın mükemmel golü ile 1-1 beraberliği yakaladı.
33 dakikada ise Melbourne Victory takımının orta sah oyuncusu Rashid Mahali, Anadoluspor kalesine yaklaşık 25 metre mesafeden son derece sert vurdu. Bu golü sadece çaresiz bakışlar içinde seyreden Chris Oldfield’e topu filelerden çıkarmak kaldı. 2-1
İlk yarıda soyunma odasına 2-1 yenik giren Anadoluspor, ikinci yarıya daha derli toplu ve disiplinli başladı.
Nitekim dakikalar 62’yi gösterdiğinde Anadoluspor’a denenmek üzere gelen genç oyuncu Souheil Mshali ceza alanı içinde önüne düşen topa sert vurarak Victory kalecisi Lawrence Thomas’ı mağlup etti. 2-2
72 dakikada gene genç oyuncu Souheil Mshali bu kez kafa ile takımının 3’ncü golünü attı. 3-2
Maçın bu sonunçla biteceği beklenirken sağ kanattan süratle atağa kalkan Melbourne Victory, tecrübeli oyuncuları Leigh Broxham’ın ayağından skoru 3-3’e taşıdı.
90+2 de bir evvelki golün kopyası atıldı. Bu kez sağ kanattan gelen ortaya bekletmeden vuran Besart Berisha kendisinin 2’nci, takımının 4’üncü golünü ağlarımıza bıraktı ve bu gol maçın sonucunu tayin etti.
ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD*** DANNY CHABAANİ*** (NİKO JACKSON**) SHANE REXHEPİ *** MATTHEW HENNESSEY *** İVAN PAVLAK *** JAİ İNGHAM *** THEO MARKELİS *** (KRİSTİAN TRAJCESKİ**)İSYAN ERDOĞAN ***( JOSEPH FRANJİC***) NİCK HEGARTY *** MARCUS SCHROEN *** DANİEL CLARK *** (SOUHEİL MSAHLİ ***)
MELBOURNE VİCTORY: LAWRENCE THOMAS ** (DANİEL VUKOVİC**) DANİEL GEORGİEVSKİ *** LEİGH BROXHAM *** DYLAM MURNANE *** CARL VALERİ **** (JOSEPH KATABİAN**)ARCHİE THOMPSON *** (THOMAS DENG**)GUİLHERME FİNKLER**(OLİVER BOZANIC**) BESART BERİSHA **** FAHİD BEN KHALFALLAH ***
MİNİ YORUM
Biletli 1850 futbol severin izlediği maç, hem seyir, hem de skor ve futbol açısından son derece tatmin ediciydi.
Geçen A ligi sezonunun şampiyon takımını ağırlayan ABD Stadı gerek kapasitesi ve kalitesi, gerekse ikramı açısından gene büyük bir sınavı geçtiğine inanıyorum.
Bir kez daha gördük ki, Anadoluspor kulübü bu müsabakadan sonra Victoria’nın kulüpler bazında profili en geniş takımları arasına girmiştir.
Özellikle yıldız takım futbolcuları ve aileleri, kulübü kendi evleri olarak benimsemiş ve sahip çıkmışlardır.
İnancım odur ki, 2016 sezonu kulübün sıçrama yılı olacaktır.
Şimdi 22 Eylül Salı akşamı, Anadoluspor’un en önemli müsabakası olan FFA Kupası çeyrek finalinde takımımızı Oakleigh Cannons karşısında hepbirlikte desteklememiz gerekmektedir.