Hume City FC

Hume City FC

Official Website
14 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

OKAY BOYDAĞ'DAN BÜYÜK BAŞARISep 6, 2015 - 8:37pm

1973 dogumlu olan eski Anadoluspor futbolcusu, uzun mesafe koşucusu atlet, Aussie Rules hakemi Okay Boydag 1998 yılından beri büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.
Bu hafta sonu başarılarına bir yenisini ekleyen Okay Boydağ,  "EDFL Grand Final'i " olan Doutta Stars ile Craigieburn takımları arasında oynanan final  macını yöneten hakemlerden biriydi.
Okay Boydağ fiziksel özeligi üst düzey olan Aussie Rules hakemligi mesleğini bir kere daha başarıyla tamamladı.
Okay Boydağ'nın koşuda en büyük başarı basarilari arasinda sezon öncesi hazırlık koşularında Princes Park kulvarını AFL'de ( Essendon Districk Football Leauge) mücadele eden futbolculardan daha hızlı koşması. 
Parkuru 9.48 dakikalık derecede tamamlayan Okay Boydağ, " koşmayı çocukluğumdan beri severim. Futbol oynadıktan sonra Aussie Rules hakemliğini seçtim. İşimi çok seviyorum. Aslında bir Türk sporcusunun Avustralya futbolu dalında hakemlik yapması pek görülen bir şey değil, çoğunun tuhafına gidiyor ama ümit ediyorum ki, ileride sporsever toplumumuzdan gençler bu dalda başarılı olurlar." diyerek görüşlerini belirten başarılı sporcu  daha sonra "AFL'de hakemlik yapabilmek için maç içinde en az 20 km koşmak gerekiyor ki, bu da bayağı yorucu "  diyerek işin ciddiyetine parmak bastı.