Hume City FC

Hume City FC

Official Website
14 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

CARLTON 4'NCÜ KEZ 'TAHTA KAŞIK'Sep 6, 2015 - 7:53pm

AFL'de en azından şampiyonluk kadar konuşulan, medya organlarını meşgul eden en büyük ironi, lig sıralamasını sonuncu bitiren takıma takılan "tahta kaşık" lakabıdır.
Genelde tahta kaşık olan takımların taraftarları, üzüntülerini ve kızgınlıklarını belli etmemek için kendilerinde bir savunu mekanizması yaratarak, en azından sezon başı en iyi genç oyuncu seçiminde birinci sıradayız demekteler.
Bilindiği üzere AFL kurallarına göre ligi sonuncu olarak bitiren takım, Ulusal en iyi genç oyuncu listesinden en iyi oyuncuları kadrolarına otomatikman dahil ediyor.
Bu anlamda Carlton taraftarları şimdiden avuçlarını sıvazlamaya hazırlar.
Ancak AFL istatistikleri, birinci tercihli genç oyuncuları alan her sonuncu takımın  bir sonraki yıllar mutlaka başarılı olduğunu söylemiyor.Tam tersi başarısızlıkları devam ediyor.

Bu senenin tahta kaşığı Carlton takımı, ilk tahta kaşık ünvanını 2002 yılında almış.
Daha sonra 2005 ve 2006 sezonlarında tekrar tahta kaşık olan Carlton, son olarak 2015 yılında bu önemli ünvanı 4'ncü kez alarak başarısını pekiştirmiş.