Hume City FC

Hume City FC

Official Website
10 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

CANLARI SAĞOLSUN !!Sep 5, 2015 - 1:05am

NPL 2015 sezonu yarı final maçında Bentleigh Greens’e 2-0 mağlup olan Anadoluspor, bundan sonra tüm gücünü FFA Kupasında Oakleigh Cannons ile oynayacağı çeyrek final maçına verecek.
Geçtiğimiz Cuma akşamı Melbourne Knights ile yaptığı 120 dakikalık final grubu eleme maçını yaparak NPL finallerinde yarı finale çıkan Anadoluspor, hemen üş gün sonra Salı akşamı FFA Kupasında Sydney’den gelen rakini Sydney Olympic ile zorluk derecesi son derece yüksek bir maç oynadı.
Bu müsabakayı 3-1 kazanan takımımız, akabinde iki gün sonra deplasmanda lig 2’ncisi Bentleigh Greens ile NPL Yarı Final maçına çıktı ve karşılaşmayı ikinci yarıda Wallace ve Lucas'ın attığı gollerle 2-0 kaybederek finallerin dışına çıktı.
Maç öncesi FFV’ye müracaat ederek bu maçı en azından iki gün sonrası olan 6 Eylül Pazar gününe oynamak istediğini bildirdi. Ancak FFV yetkilileri talebimizi haklı bulmasına rağmen Bentleigh Greens takımı yetkilileri ile görüşeceklerini söylediler.
Federasyon daha sonra kulübümüzü arayarak yarı final müsabakasının tarihini değiştirmeyeceğini, müsabakanın FFV Prosüdürüne göre 4 Eylül Cuma akşamı oynanması gerektiğini söyledi.
Kural ve nizamlara saygımız sonsuzdur.
Ancak FFA Kupası müsabakalarının araya girmesi, Anadoluspor’un normal maç takvimini ciddi oranda aksatmıştır.
7 günde zorluk derecesi üç önemli müsabakayı oynamak her takımın harcı değildir. 
Bütün bu olumsuz koşullara bir de son haftaların başarılı ismı Shaun Timmins'in hemen oyunun başında sakatlanarak oyun dışında kalması takımımızın oyun planını bozdu.
Bu anlamda Bentleigh Greens karşısında Anadoluspor’lu futbolcuların göstermiş olduğu performans bence taktir edilmeli ve alkışlanmalıdır.
Olumsuzluklar sadece bununla da kalmadı. Maçın orta hakemi ve yardımcıları maç boyunca verdiği yanlı, yanlış kararlarla ve hatalarla geceye damgasını vurdular.
Özellikle orta hakem taktir haklarını hep rakip takımdan yana kullanmış, tarafsızlık kurallarını ayaklar altına almıştır.
İsyan Erdoğan’a vermiş olduğu sarı kartta ne kadar haksızsa, Matthew Hennessey’ye yapılan kırmızı kartlık kareketi sarı ile geçiştirmesi bir o kadar da hakem yanlışıydı.
Özellikle yediğimiz 2’nci golde iki rakip oyuncu resmen 2 metre ofsayt pozisyonundayken maçın yan hakemi pozisyonun çok uzağındaydı.
Yıllardır spor yazıları yazarım. Beni bilen bilir, yıllar sonra hakemler hakkında ilk kez bu kadar kötü yazıyorum. Artık sizler karar verin.
7 günde 3 maç oynayan futbolculardaki yorgunluk üzerine bu kadar fahiş hakem hatalarının da yaşandığı maça takımımız şu onbirle başladı.

ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD**** SHAUN TİMMİNS*( DANNY CHABAANİ**) MATTHEW HENNESSEY*** SHANE REXHEPİ **** İVAN PAVLAK** THEO MARKELİS** İSYAN ERDOĞAN ***(LİAM NEWMAN*) MARCUS SCHROEN** NİCK HEGARTY ** DANİEL CLARK** (JORDAN FAHİM*) JAİ İNGHAM **

BEST: CHRİS OLDFİELD, SHANE REXHEPİ, MATTHEW HENNESSEY, İSYAN ERDOĞAN