Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

CHRİS OLDFİELD MUCİZESİAug 29, 2015 - 1:49am

NPL Final Grubu Eleme maçında ki buna bir anlamda çeyrek final diyebiliriz NPL temsilcimiz Anadoluspor, deplasmanda karşılaştığı rakibi Melbourne Knights’ı penaltı atışları sonunda 2-0 yenmeyi başararak yarı finale kaldı.
Karşılaşmaya pet te istenilen düzeyde başlayamayan takımımız, 10’ncu dakikada rakip takımın yarattığı bir atakta Andrijaseviç’in kafa golünü kalesinde gördü. 1-0
İkinci devreye 1-0 yenik başlayan Anadoluspor, ilk yarıdaki tutukluğunu üzerinden atarak rakibi sağlı solla ablukaya aldı. Baskılar neticesi arka arkaya 4 korner atışı kazanan takımımız sonunda rakip ceza alanı içinde yarattığı karanbol pozisyonundan 48’nci dakikada eşitliği sağladı.
Son haftaların başarılı orta saha oyuncusu Marcus Schroen, altı pas içinde önüne düşen topa sert vurarak skoru eşitledi. 1-1
Golünü attıktan sonra daha da bastıran ve oyunu rakibin ceza alanı içine yıkan Anadoluspor, 70’nci dakikada başarılı futbolcu Jai İngham’ın sert şutuyla 2-1 öne geçmeyi başardı.
Atak ve baskılı oyununu son 5 dakikaya kadar sürdüren Anadoluspor, 85’nci dakikada Cvitkovic’in ayağından bir gol yedi ve durum 2-2 eşitlendi. Bu pozisyonda stoperimiz Petar Franjic sakatlanarak oyun dışına çıkmak zorunda kaldı. Bu zorunlu değişiklikle başarılı futbolcumuz Petar Franjic, yerini 18 yaşındaki yıldız oyuncumuz Matthew Hennessey’e bıraktı.
Normal süresi 2-2 biten maçta, 15’er dakikalık uzatma devrelerine geçildi. Bu dönemde İvan Pavlak yerini Liam Newman’a bıraktı.
Her iki uzatma devrelerinde de gol olmayınca penaltı atışlarına geçildi.
Penaltı atışlarında Anadoluspor adına Jai İngham ve Shane Rexhepi gol yaptı. Marcus Schroen topu rakip takım kalecisi Chris May’a teslim etti.
Ancak Anadoluspor kalecisi Chris Oldfield kalesinde devleşerek tam dört penaltı atışını kurtardı ve adeta bir mucizeye imza attı.
Normal süresi 2-2 biten maçın penaltı atışlarından sonra resmi sonucu 2-0 olarak belirlenmiş oldu.

ANADOLUSPOR: Chris Oldfield ***** Danny Chabaani ***(Liam Newman***) Petar Franjic*** ( Matthew Hennessey ***) Shane rexhepi **** shoun Timmins *** Theo Markelis *** İsyan Erdoğan **** Nick Hegarty **** Marcus Schroen **** İvan Pavlak ***(Daniel Clark***) Jai İngham****

MAN OF THE MATCH: Chris Oldfield

BEST: Shane Rexhepi, İsyan Erdoğan, Marcus Schroen, Nick