Hume City FC

Hume City FC

Official Website
07 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

BENDEKİ DE ZÜÜRT TESELLİSİAug 23, 2015 - 11:25pm

Anadoluspor- Pascoe Vale maçına görevim gereği gittiğimde kale arkasına yakın yerde çok eski dostlarım olan her ikisi de fotoğraf makinesi ekspertizi sevgili Ertuğrul Özsoy ve Teyfik Başer'e rastladım.
Sevgili Ertuğrul'a ait olduğunu bildiğim Canon 7D EOS DSLR gövde ve en az f2.8 olduğunu tahmin ettiğim boru misali objektifle sanırım hareketli maç çekim denemeleri yapıyorlardı.
Kıskançlığımdan çatır çatır çatlamaya hazır, benim emektar çakaralmaz Canon EOS 550D'yi ve 55-250mm 1:4-5.6 (dikkatinizi çekerim f2.8 değil) saklayarak yanlarından geçtim.
Sadece nezaketen "arkadaşlar kolay gelsin" dİyebildim ve sür'atle uzaklaşarak tam kale arkasına geçtim.
Objektifin her bölümü siyah renklı koruyucu ile kaplanmıştı.
Biz otomobil üretiminde yıllarca çalışmış olanlar çok iyi bilir.
Daha üretime başlanmamış yeni bir araba modeli geldiği zaman değişikliklerin olduğu bölümleri kimseler görmesin diye siyah koruyucularla kaplarlardı.
Uzaktan çaktırmadan resimlerini çektim.
Şaka bir yana Ertuğrul ve Teyfik, gerçekten bu işi çok iyi anlıyorlar.
Binlerce dolar yatırarak aldıkları kamera ve lensleri özenle saklıyor ve kullanıyorlar.
En büyük özellikleri gelişmeleri anında takip ediyorlar ve sürekli değişime ayak uyduruyorlar.
Onlardan teknik olarak çok şey öğrendim. Özellikle sevgili Teyfik ile beraber gece çekimlerinde büyük aşama kaydettiğimi itiraf etmeliyim.
Thanks boys:))))