Hume City FC

Hume City FC

Official Website
07 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

KERİM SÖZER VE MİLLİ FORMAAug 17, 2015 - 10:49pm

Sevgili hocam Erkan Kaprol’dan aldığım bir resimli mesaj beni epey duygulandırdı.
Ona da İstanbul’dan ağabeyi göndermiş.
Mesajda gönderilen resim, 1967 yılında Bursa Atatürk Stadında oynanan Avrupa Şampiyonası grup eleme maçında Bulgaristan’la golsüz berabere kalan Genç Milli Futbol Takıma ait. Kadroda kimler yok ki?
Ayaktakiler: Davud Şahin (İzmirspor) Ömer Tokgöz (Malatyaspor) Fuat Seyrekoğlu (Balıkesirspor) Kerim Sözer (Bursaspor) Ekrem Günalp (Gençlerbirliği) Rasim Erten (Fenerbahçe)
Oturanlar: Abdurahman Temel (Eskişehir) Orhan Özselek (Bursaspor) Cemil Turan (Sarıyer) Hayrettin Endersert (Gençlerbirliği) Mustafa Denizli (Altay)

Eskilerin bir sözü vardır " Ana evi Irak Olsa, Övünmeye Gerek Olsa " diye. Şahsen ben çok severim. Yaşamım boyunca da hep anmışımdır.
Hani Türkiye 20 km mesafede ya ... "At Recep At" misali odacılar, şube müdürü, uzatmalı çavuşlar binbaşı, bekçiler komiser, memleketinde topu dürtmüşler futbolcu olur ya ... onun gibi Kerim Sözer'in eskiden milli olduğunu duyduğum zaman aynı şekil sanmıştım. 
Daha sonra zaman geçip onu tanıdıkça ne kadar da mütevazi  olduğunu anlamıştım.
Çok yalvarmama rağmen bu tür resimleri asla bana göstermedi.
Kendisine ısrar ettiğimde de hep bana “ Boşver Bülent’cim sen şimdi gazeteye koyarsın, bak Kerim milli olmuş dersin ve beni dünya aleme reklam edersin” diyerek beni hep terslemiştir.
Erkan hocamın ağabeyine buradan teşekkürlerimi gönderiyorum.
Bu resim benim için bu anlamda çok değerliydi ve resim ve yazımı yıllar önce “Kerim Sözer’e laf atanlara ithaf ediyorum.