Hume City FC

Hume City FC

Official Website
12 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR'UN GELECEĞİ GÜVENCE ALTINDAAug 11, 2015 - 2:29pm

Hume Belediyesi sınırları içine taşınıp, “Hume City FC” adını alarak tarihine yeni bir sayfa açan Anadoluspor yönetimi, Broadmeadows Valley Park tesislerinde yeniden yapılanarak bölgede kuvvetli bir futbol takımı olma yolunda asla inancını bozmadan çalışmalarına devam etti.
Bu arada 2 yıl önce FFA’nin yeniden yapılanarak NPL, “Ulusal Premier Lig” Projesini başlatması ile kulüp İlk iş olarak adeta yok olma seviyesine gelen yıldız takımları NPL kural ve kriterlerine uygun olarak yeniden kurdu. FFA onaylı lisans sahibi hocalar ile anlaşılarak, gene NPL kurallarına uygun seçmeler yaparak başta “Futbol Akademisi” konseptine uygun olarak U20, U18, U16, U15, U14, U13 ve U12 yaş altı takımları oluşturularak “PS4 NPL West” Yıldızlar Liginde mücadeleye başlandı.
Geçtiğimiz 2 yıl içinde kendi içinde oluşan iç ve dış zorlukları büyük ölçüde aşan kulüp, bugün Yıldız Takımlar kategorisinde bölgenin en güçlü ve saygın takımlarından olmuştur.
Bugün Anadoluspor yıldız takımlar itibariyle seçmeleri kazanarak takıma giren Türk kökenli futbolcu adaylarının sayısı toplam 40’dir.
20 Yaş altı grubu: Lig sıralamasında 43 puanla 3’ncü durumda
Aydın Sayan, Hakan Bayraklı, Reis Aygün
18 Yaş altı grubu: Lig sıralamasında 31 puanla 9’ncu durumda
İbrahim Atay, Ali Koray Altanhan, Aydın Takar, Emra Bayraktar
16 Yaş altı grubu: Lig sıralamasında 63 puanla lider durumda
Adem Akyayla, Baran Aşır, Hüseyin Çavuş, Alihan Kılıç, Oliver Kubilay, Burak Okçum, Selim Özdemir, Süleyman Topal, Erdeniz Yıldız, Ali Zeybek
15 Yaş altı Grubu: Lig sıralamasında 49 puanla 3’ncü durumda
Olcay Çeki Alper Çağın, Emirhan Işık, Deran Koyuncuoğulları, Behiç Eraltay, Keren Akyayla, İshak Ülker, Aydın Gocol, Dilhan Pekdamar
14 Yaş altı grubu: Lig sıralamasında 64 puanla birinci durumda
Ali Kalkan, Kaya Çağ, Esad Sağlam, Erol Fehmi
13 Yaş altı grubu: Lig sıralamasında 36 puanla 7’nci durumda
Ömer Kalkan, Koray Çekiç, Birhan Elibol, Emra Türkayoğlu, Caner Yılmaz, Eren Sargın, Burak Arslan, Noah Avşar (Babası Türk kökenli)
12 Yaş altı grubu: Lig sıralamasında 57 puanla lider durumda
Taylan Eraslan, Rubino Frisina (Annesi Türk kökenli)
Yukarıda belirttiğim tablo dikkatle incelendiği taktirde futbol ve saha başarısı olarak Anadoluspor’un yarınlarının güvence altında olduğunu görürüz. Üstelik bu güvencenin de Türk kökenli kaliteli genç kramponlardan geldiğini anlamak hiç te zor değildir.
Örnek olarak vermem gerekirse bugün lig sıralamasında sadece lider olan 16 yaş altı ve diğer takımlarımızdan 4 futbol sezonu sonra en az 10 Türk çocuğunun A takım forması giyebileceğini anlarız.
Gene bu tabloya bakıldığında “Anadoluspor Türk çocuklarını harcıyor” gibi gerçekten kalp kıran tarzda suçlamaların artık yapılmaması gerektiğine yürekten inanmak istiyorum.