Hume City FC

Hume City FC

Official Website
07 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

'BİZ BU GÜNLERİ KAZMA VURMADAN ÖNCE GÖRDÜK'Aug 2, 2015 - 2:05pm

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı Anadoluspor’un FFA Kupasında yakaladığı tarihi başarı üzerine ABD Stadına gelen coşkulu ve kalabalık taraftar topluluğu adeta seviç yumağı oluşturarak galibiyeti doyasıya kutlamıştı.
Her iki takım antrenörleri ve futbolcuların yapmış olduğu basın toplantısından sonra Hume Belediye başkanı Adem Atmaca ile www.melbournefutbol.com adına bir söyleşi yaptık.
Son derece keyifli geçen söyleşide Hume Belediye Başkanı Adem Atmaca “  Broadmeadows Valley Park, ABD Stadında yapılan FFA Kupası etkinliği, Avustralya Futbol Federasyonunun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Başta organizasyon, mükemmel katılım ve coşkulu seyirci,  Anadolupor kulübünün olağanüstü hazırlığı ve sonuç olarak Anadoluspor’un almış olduğu tarihi başarı şüphesiz ki, Belediye olarak bizleri de hayli mutlu etti.
Anadoluspor’un adını değiştirerek Hume Bölgesine gelişi ile başlayan bu serüven, yıllar süren fedakarca ortak çalışmanın ürünü olan bu mükemmel tesislere kavuşmamızı sağlamıştır. Burada özellikle altını çizmek istediğim en önemli husus, başta Anadoluspor Başkanı Zorlu Kaya ve ekibini ile Hume Belediyesinin, üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmiş olmalarıdır. Biz Belediye olarak Anadoluspor camiasına güvendik ve yaklaşık 12 milyon tutarındaki tesisi onlara emanet ettik. Onlarda bunun bilincinde olarak yapmış oldukları profesyonelce çalışmalarla kulübü sadece Victoria'nın  değil Avustralya'nın  standartlarına çıkardılar. Bugün anlaşıldı ki, Anadoluspor kulüp olarak Avustralya Futbol Federasyonunun taktirini kazanmış, Avustralya nezdinde profili ve vizyonu geniş köklü kulüpler seviyesine gelmiştir. Biz bu günleri daha ABD Stadına kazma vurmadan önce göreceğimizi biliyorduk ”
diyerek memnuniyetini dile getirmiştir.
Anadoluspor Kulübü Başkanı Zorlu Kaya ise kısa ve öz olarak “ Adem Atmaca Başkanımızın Anadoluspor Kulübüne vermiş olduğu destek için çok teşekkür ediyoruz. Onların bu güveni bizi her zaman daha çok çalışmaya, daha iyi yerlere gelmemize sebep olmuştur. Bu geceki başarı daha başlangıçtır. Bizi izlemeye devam edin.”
Diyerek misafir takımla bizzat ilgilenmeye devam etti.
Sonuç olarak Anadoluspor camiası bu başarı ile kulüp tarihinin en büyük zaferini kazanmıştır.
Şimdi artık bize de, Melbourne’lu sporseverler olarak toplumun göz bebeği olan bu kulübü sonuna kadar desteklemek düşecektir.