Hume City FC

Hume City FC

Official Website
06 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

KÜLTÜR/SANAT

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

'MUSİCULT İNC' MÜZİK ATOLYESİ KURULDUJul 26, 2015 - 5:50pm

“Musicult İnc” yeni kurulan bir dernek. Aslında Doğa Müzik Grubu bünyesinde kurulmuş olan bu müzik derneği. Bir anlamda müzisyenlere rahat çalışma ortamı ve destek sağlayan bir “Müzik Atölyesi”de diyebiliriz.
Derneğin kurucusu, hocası, ağabeyi ve bir anlamda herşeyi olan sevgili Fahri Kamil, atölyede müziğine merak duyan, müzikten tat almak ve bu müziği hakkıyla dinletmek isteyen genç ve yetişkinlere, müziğin zevkini tattırmakta, ve aynı zamanda keyifli bir zaman dilimi vadetmek olduğunu söylüyor.
Doğa Müzik Grubunun yeni konseptinin ise, Anadolu,Fenike, Mezopotamya ve Mısır’a kadar binlerce yıl beraber yaşayan insanların halk şarkılarını, kendi kültürel bağlamlarını dikkate alarak, orijinal dilleriyle yorumlamaya çalışmak olduğunu söyledi.
Ayrıca bugün malesef kan gölü haline gelen çokkültürlü bir coğrafyada kardeşlik içinde bir arada yaşama umudunu dile getirirken, ellerinden geldiği kadar küçücük de olsa evrensel müzik dilini kullanarak katkıda bulunmak olduğunu da ilave eden müzisyen Fahri Kamil, Doğa Müzik Grubu Projesi çerçevesinde, dünyada Batı müziği kadar bilinmeyen Doğu Akdeniz yani Mezopotamya halk Şarkılarını Batı Rock ve Klasik Batı müziği tarzında icraa edeceklerini belirtti.
Müzisyen Fahri Kamil, kurdukları derneğe her yaştan müzisyen Kabul ederken son derece seçici olacaklarını, asla politikanın konuşulmayacağı, kullanacakları dilin sadece müzik dili olacağının da ayrıca altını çizdi.
Grupta değişik milletlerden müzisyenlere yer verilmiş, ancak grubun bana gore kalbi şu aşamada Ceyda, Gizem, Özlem ve Sevcan’dan oluşan solistleri.
Derneğin resmi açılışında misafirlere sundukları Lazca, Kürtçe ve Çingence parçalarda çok uyumlu ve başarılı olduklarını gördüm. Gerek solo gerekse beraber koro halinde söylediklerinde asla aksamadılar. Özellikle Ceyda Çingence, Sevcan Kürtçe, Gizem ve Özlem Lazca parçaların solo bölümlerinde çok iyidiler.
Doğa Müzik Grubu kurulduğundan bu yana halka iki konser Verdi. Her iki konserde son derece ilgi çekti ve olumlu eleştiriler aldı. Grup ilk konserinde tema olarak Türk Halk Müziğini modern Rock tarzı ile birleştirerek ortaya güzel bir sentez çıkardı. İkinci konserlerin de ise Türk Sanat Müziği, Modern Rock ve Klasik Batı Müziği temalarını beraberce kullanarak gene büyük başarı elde etti.
Grup üçüncü konserlerini ise 2016 Mart ayı içerisinde planlıyor. Bu konserde ise tema olarak, geleneksel Doğu Akdeniz müziği, Batı Rock ve Klasik Bati müziği kullanacaklarını söylediler.

Ne diyelim merakla konserlerini bekliyoruz.