Hume City FC

Hume City FC

Official Website
12 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR DEPLASMANDA KAYIPJul 25, 2015 - 10:20pm

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 22 hafta maçında deplasmanda karşılaştığı Green Gully SC takımına 3-1 yenilerek taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Ligde üst üste 5 haftadır kazanan takımımız Geen Gully SC karşısında beklenilen performansını ortaya koyamadı.
Daha maçın 3’ncü dakikasında sol kanattan akan rakip takım Green Gully SC, santraforları Liam Boland’ın kafasından 1-0 öne geçti.
Golden sonra ataklarını sıklaştıran ve oyunu rakip sahaya yıkan Anadoluspor, yakaladığı pozisyonları ilk yarı itibariyle golle sonuçlandıramadı.
İkinci yarıya da atak ve hızlı başlayan Anadoluspor, 64 dakikada rakibine çok hazırlıksız yakalandı. İsyan Erdoğan’ın ceza alanı içine giren rakibini faulle yere indirmesini maçın orta hakemi penaltı ile değerlendirince rakip takım bir penaltı vuruşu kazanmış oldu. Atışı ilk golün sahibi gene Liam Boland yaptı 2-0
74 dakikada sol kanattan Jai İngham’ın yerine oyuna dahil olan İvan Pavlak rakibini mükemmel geçerek topu kesti. Sağ kanattan gelen Theo Markelis’e ise sadece dokunmak kaldı 2-1
77 dakikada Green Gully SC takımı Liam Boland ile bir gol daha kazanında skor 3-1 oldu. Daha sonraki dakikalarda taraflar başka gol atma başarısını gösteremeyince maç 3-1 ev sahibi takım olan Green Gully SC’ın 3-1 gelibiyeti ile sonuçlandı.
Maçta göze batan isimler olarak Chris Oldfield, Marcus Schroen ve Petar Franjic olarak gözüktüler.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını Anadoluspor 20 yaş altı takımı 2-0 kazandı.
Anadoluspor 29 Temmuz Çarşamba akşamı FFV Kupasında Brisbane Strikers ile 19.30’da karşılaşacak.

ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD ** DANNY CHABAANİ* (MATTHEW HENNESSEY **) SHANE REXHEPİ* PETAR FRANJİC** SHOUN TİMMİNS* MARCUS SCHROEN** NİCK HEGARTY** İSYAN ERDOĞAN *( LİAM NEWMAN*) JAİ İNGHAM*(İVAN PAVLAK*) DANİEL CLARK * THEO MARKELİS*MİNİ YORUM

Anadoluspor'un bugünkü yenilgisinin altında yatan en büyük sebep, rakip takım Green Gully'nin Anadoluspor'dan maçı daha çok istemesi oldu.
İlk toplara daima ilk müdahale Green Gully'li oyunculardan geldi. Basit mücadeleci ama etkili bir oyun ortaya koyan rakip takım galibiyeti futbol adına hak etti diyebiliriz. Daha maçın ilk dakikalarında attıkları gol Anadoluspor'un tüm kimyasını alt üst etti. Golde affedilmez bir defans hatası vardı. Liam Boland'ın gol vuruşunu yaptığı bölgede hiç bir defans oyuncusunun olmayışı affedilmezdi. Skorun 2-1 olmasından sonra geri gelip maça ortak olmak isteyen Anadoluspor hemen akabinde çok kötü bir defans hatası ile 3'ncü golü kalesinde görünce takım olarak çöktü ve oyun disiplinini kaybetti.
Beş maç üstüste kazanmanın rahatlığını bu maçta yenilen 3 golle ödeyen Anadoluspor, toparlanıp Çarşamba günü oynayacağı kupa maçına konsantre olması gerekiyor.