Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR DOCKERTY KUPASINA VEDA ETTİJul 17, 2015 - 12:01am

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 2015 sezonu Dockerty Kupası yarı Final müsabakasında rakibi Oakleigh Cannons’a ilk yarıda yediği gollerle 2-0 yenilerek elendi.
Bu duruma göre kupada finali rakibi Heildelberg United’i 2-1 yenen Sth Melbourne ile Oakleigh Cannons takımları oynayacaklar.
Soğuk ve günlerce yağan yağmurdan dolayı son derece kaygan bir zeminde oynanan maçın ilk çeyrek diliminde taraflar bir birlerine üstünlük sağlıyamadılar.
Ancak 16 dakikada rakip takım Oakleigh Cannons sol kanattan atağa kalktı, ve oyunu ceza alanımıza yıktı.
Son anda direkten dönen top ceza sahasının hemen dışında bekleyen L.Honus’un önüne düştü. Bu futbolcu da bekletmeden şutladı.
Kalecimiz Chris Oldfield’in müdahalesine rağmen top Anadoluspor fileleri ile kucaklaşınca rakip takım 1-0 öne geçmiş oldu.
29 dakikasında baskı altında iken ani kontra atağa kalkan Oakleigh Cannons takımı ileride bekleyen Panlovic’i topla buluşturdu.
Ani kontra atak karşısında bir anda oyun disiplinini kaybeden defansımız arasına giren Panlovic , Petar Franjic, Ivan Pavlak ve Shane Rexhepinin arasından Chris Oldfield’in uzanamayacağı uzak köşeye vurarak skoru 2-0’a taşıdı.
İkinci yarıya atak ve organize başlayan takımımız, oyunu Oakleigh Cannons alanına yıktıysa da kapanan defansı aşmaya muaffak olmadı.
Gol atmak için futbol adına her türlü yolu denedi. Kanatları kullandı, ceza alanına sayısız ortalar attı, ceza sahası içinden ve dışından şutlar attı ancak gol atamadı. Bunda rakip takım kalecisi John Honos’un mükemmel kurtarışlarının da payı büyüktü.
Sonuç olarak Anadoluspor tarihinde ilk kez yakaladığı Docerty Kupasında final oynama şansını yakalayamadı.
Bilindiği üzere Anadoluspor’un 19 Temmuz Pazar akşamı oynayacağı Sth Melbourne karşılaşması 19 Ağustos Çarşamba gününe alındığından bu hafta sonunu maç yapmadan geçirecek.
Anadoluspor bundan sonraki NPL maçını, 22 Temmuz Çarşamba akşamı saat 20.30'da  sahası olan ABD Stadında Werribee City takımı ile oynayacak.

ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD*** IVAN PAVLAK** (LIAM NEWMAN**) SHANE REXHEPİ ** PETAR FRANJİC** SHOUN TİMMİNS*** İSYAN ERDOĞAN** MARCUS SCHROEN** NİCK HEGARTY*** THEO MARKELİS** DANİEL CLARK** JAİ İNGHAM**

BEST: CHRİS OLDFİELD, SHOUN TİMMİNS, NİCK HEGARTY