Hume City FC

Hume City FC

Official Website
12 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR TARİHİNİN EN BÜYÜK BAŞARISINI YAKALADIJul 1, 2015 - 10:31pm

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, kurulduğundan bu yana en büyük başarıyı 2015 futbol sezonunda yakaladı. Tabii ki bu başarı kolay gelmedi. Anadoluspor’un Kensington devlet konutlarının arkasındaki etrafı iple çevrili basit semt sahasında başlayan futbol oynama aşkı, inişli çıkışlı yıllardan sonra 1992 yılında Coburg semtindeki Hosken Reserve’de tavan yapmıştı. Murat ve Suat Sevin kardeşler, Savaş Sağlam, Halil ve Ali Özçağlı kardeşler, Eşref Anas, Tamer Şimşek gibi dönemin futbol yıldızlarının yer aldığı efsane takım, Fıtzroy Cıty maçında çıkan nahoş olaylar neticesi Federasyon tarafından 1991-92 sezonunda Eyalet 4’ncü ligine düşürülmüştü.
Akabinde dönemin kulüp başkanı Dr Bülent Münir ve içlerinde benim de yer aldığım yönetim kurulu ile 1993 futbol sezonunda gene Coburg semtinde “ Bisikletçilerin sahası” olarak bilinen sahada mücadelesine devam etti. Daha sonraki yıllar takım, imkansızlıktan ve sahası olmadığından Keılor City Fc’nün sahası dahil bir çok sahada kiralık olarak lig mücadelesine zor da olsa devam etti.
Eski futbolcuları Murat Sevin’in antrenörlüğünü yaptığı Anadoluspor ” play off” maçlarında başarılı olarak Eyalet Ligi 1 Kümesine çıkmayı başardı. Eyalet ligi 1 kümesinin zorlukları, yönetim kurullarında yer alan arkadaşların geçmiş yıllarda olduğu gibi maddi ve manevi katkıları, şapka açarak toplanan hakem paraları, köfte ve döner satarak, geceler ve piyango çekilişleri ile ayakta kalınmaya çalışıldı. Toplumun gözbebeği olan ve melbourne’da futbol oynamış her futbolcunun bir şekilde formasını giydiği Anadoluspor, Savaş Sağlam ve ekibi ile en son genel kurulunu yaparak, 2006- 2007 futbol sezonunda kulubü borçları ile birlikte işadamı Zorlu Kaya’ya teslim etti.
Zorlu Kaya ve ekibi ile yeniden yapılanan takım, Eyalet ligi 1 kümesinde son sezonunu, Melbourne Knights’ın sahası olan Knıghts stadında oynadı ve Victoria Eyaletinin en yüksek ligi olan Victoria Premier Ligine çıkmayı başardı. Daha sonraki yıllar VPL'de başarılı neticeler alan Anadoluspor, Hume Belediyesi sınırları içinde inşaatı 2012-13 sezonunda tamamlanan 12.2 milyon dolara malolan Broadmeadows Valley Park Tesislerinin sahibi oldu.
Şimdi, A takımları ve 20 yaş altı takımları ile birlikte, 18, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10 ve 9 yaş altı yıldız takımlarıyla koskocoman bir futbol ailesi olan Anadoluspor Victoria'nın en saygın futbol kulübü olmuştur.
Tesislerinde FFV ve FFA' nın organizasyonları düzenlenmekte. Yılın belli zamanlarında A ligi ve NPL Kız takımları maçları oynanmakta, FFV'nin düzenlediği antrenör kursları ve Yıldız takımlar turnuvaları yapılmaktadır.
Aynı anda toplam 220 misafire yemek ikramı yapan modern mutfağa ve büfeye sahip olan kulübümüz, haftanın her günü yüzlerce gence spor yapma imkanı tanımaktadır.
Şu anda kulübümüz yıldız takımlar bazında ve A takımlar düzeyinde büyük bir başarı yakalamıştır.
NPL karşılaşmaları, Dockerty Kupası ve Westfield FFA Kupası dahil olmak üzere 3 kulvarda koşan takımımızın başarılarını daha yukarılara çekebilmesi için siz sevgili sporsever toplumun desteğine ihtiyacı vardır.
3 Temmuz Cuma akşamı 8.30pm'de Dandenong Thunder maçında buluşalım.