Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ERSAN GÜLÜM'ÜN ÇİN'E TRANSFERİ ZORA GİRDİJun 30, 2015 - 9:28pm

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Shandong Luneng'in Al-Cazira'den Jucilei'yı alarak Asya kontenjanını doldurması sebebiyle askıya alınan Ersan Gülüm transferi hakkında konuştu
Daha önce eski yöneticiler ve kurullara iftar yemeği veren Beşiktaş BaşkanıFikret Orman dün de medya kuruluşlarının yöneticileri ve muhabirleriyle iftarda buluştu.
Fikret Orman transfer sezonunu hatasız geçmeye çalıştıklarını, bir sonraki sezonla ilgili çalışmalara bile şimdiden başladıklarını söylerken, Ersan Gülüm’ün Çin’e transferinin şu aşamada zor gözüktüğünü vurguladı.
Öte yandan Çin medyasına göre Ersan Gülüm transferi ise futbolcu ile Çin ekibi arasında yaşanan kontrat krizinden ötürü gerçekleşmediği belirtildi. Çin medyasına göre, Shandong Luneng kulübü Ersan’a 2+1 yıllık kontrat teklifinde bulunurken, Beşiktaşlı defans oyuncusunun 4 yıllık mukavele istediği ve tarafların anlaşamadığı kaydedildi.

Çin medyası ayrıca, Shandong Luneng kulübünün Ersan Gülüm transferi için Beşiktaş’a 4.6 milyon euro, futbolcuya ise yıllık 2.5 milyon euro ödemeyi taahüt ettiğini yazdı.

Çin ekibi Ersan Gülüm transferini başarılı defans oyuncusunun Avustralya pasaportuna sahip olmasında ötürü istemişti. Çin Süper Ligi’ndeki yabancı kuralına göre bir takım kadrosunda Asya ülkeleri dışında en fazla 4 yabancı bulundurabiliyor. FIFA kuralllarına göre belirlenen Asya ülkelerinden herhangi birinin pasaportuna sahip olan yabancı oyuncular ise yerli statüsünde sayılıyor.