Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR GALİPJun 21, 2015 - 12:01am

NPL’de mücadele eden Anadoluspor, sahası olan Valley Park, ABD Stadyumunda ağırladığı rakibi Oakleigh Cannons’u 62 dakikada kaptan Nick Hegarty’nin attığı golle 1-0 yenmeyi başardı.
Maça tempolu ve arzulu başlayan Anadoluspor, ilk yarıda özellikle sağ kanattan Danny Chaabani ve Jai İngham’ın getirdiği toplarla rakip kalede etkili oldu. Orta sahada başarılı performans gösteren İsyan Erdoğan ve Marcus Schroen, rakip atakları keserken hücum elemanlarını da gol pozisyonuna soktular. Başta kaleci Chris Oldfield ve tüm defans elenamları da aynı coşkuyu gösterince ilk 45 dakikada takımımız başarılı bir performans ortaya koydu. İlk yarının sonlarına doğru baskılarını arttıran Anadoluspor oyunu rakip ceza alanına yıktı. Kullanılan bir korner atışında top ceza sahasın dışına çıktığı anda Teo Markalis bekletmeden vurdu. Kalabalığı geçen top bir anda üst direğe çarparak geri döünce bu önemli fırsat da kaçmış oldu.
İkinci yarıda da her iki takım aynı tempoyu koyunca ortaya son ayların en güzel futbolunu ortaya koydular. Özellikle Anadoluspor kalecisi Chris Oldfield arka arkaya çok önemli kurtarışlara imza atan isim oldu. Dakikalar 62 gösterdiğinde orta sahadan önemli bir topu çalan Marcus Schoren kaptanı Nick Hegarty’nin önüne mükemmel bir top attı. Topla buluşan Nick Hegarty, mükemmel çalımlarla ceza alanı içine girerek vuruşunu yaptı. Rakip kalecini bu topa yapacağı bir şry olmayınca ancak topu filelerden çıkarmak zorunda kaldı. 1-0
Golden sonra da ataklarına devam eden takımımız bu kez özellikle sol kanattan Shaun Timmins ve Teo Markalis’in getirdiği toplarla etkili oldu. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca bu önemli maçı Anadoluspor 1-0 kazanmasını bildi.
Anadoluspor’un takım olarak mükemmel oynadığı maçta, başta kalecileri Chris Oldfield’in başarısını yadsımamak lazım. Maçın tümünü düşünecek olursak en az 4-5 gollük pozisyonda yerinde müdahalelerle maçı koparan isim oldu diyebiliriz. Sırasıyla defans hattında iki stoper Shane rexhepi ve Petar Franjic çok iyi oynadılar. Orta sahada Marcus Schroen ve İsyan Erdoğan ise çök top çalarak ve ilk toplara basarak galibiyette büyük rol oynadılar. Sağ açıkta Jai İngham ve kaptan Nick Hegarty son derece başarılı performans ortaya koydular.
Burada kaptan Nick Hegarty’ye önemli bir parantez açmak istiyorum. Güzel oyununu attığı mükemmel golle süsleyen Nick Hegarty, kaleci Chris Oldfield ile beraber maçın adamı oldu diyebiliriz.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını da Anadoluspor 20 yaş altı takımı 1-0 kazanma başarısını gösterdi.
BEST: CHRİS OLDFİELD, PETAR FRANJİC, İSYAN ERDOĞAN, NİCK HEGARTY and SHANE REXHEPİ

ANADOLUSPOR:
CHRİS OLDFİELD**** DANNY CHAABANİ*** SHANE REXHEPİ**** PETAR FRANJİC**** SHOUN TİMMİNS*** TEO MARKALİS*** (İVAN PAVLAK**) İSYAN ERDOĞAN **** MARCUS SCHOREN*** JAİ İNGHAM*** ( MATT HENNESSEY**) NİCK HEGARTY**** DANİEL CLARK***( LİAM NEWNAM**)