Hume City FC

Hume City FC

Official Website
11 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

DEV FİNAL CÜNEYT ÇAKIR'INMay 19, 2015 - 10:43am

Dev final Çakır'ın
Türk hakemliği Şampiyonlar Ligi'nde finale çıktı. Uluslararası arenadaki gururumuzCüneyt Çakır, Barcelona-Juventus maçını yönetecek
Haftalardır büyük bir heyecanla beklenen müjde sonunda geldi. Barcelona ile Juventus arasında 6 Haziran'da oynanacak Şampiyonlar Ligi finaline Cüneyt Çakır atandı. 6 Haziran'da Almanya'nın başkenti Berlin'de oynanacak finalde, Çakır'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapacak. Dördüncü hakemliğini İsveçli hakem Jonas Eriksson'un yapacağı dev finalin 5. hakemi Hüseyin Göçek, 6. hakemi ise Barış Şimşek olacak. Yedek asistan hakem ise Mustafa Emre Eyisoy olarak açıklandı. 2006'da FIFAhakemi olan 38 yaşındaki Cüneyt Çakır'ın Şampiyonlar Ligi finaline atanması, Türk hakemliğinin geldiği en üst nokta oldu.

CÜNEYT ÇAKIR'IN GURUR TABLOSU
Çakır'ın uluslararası arenada yönettiği önemli maçlar şöyle
>Dünya Kupası 2014 Brezilya: 40 yıl aradan sonra Dünya Kupası'ndaki ilk Türk hakemi ve Yarı Final yöneten ilk hakemimiz.
> EURO 2012: İki 2 maç ve yarı final - Finalin dördüncü hakemi
> Dünya Kulüpler Şampiyonası 2012: Final
> Şampiyonlar Ligi 2012: Yarı final
> UEFA Avrupa Ligi 2010-2014: Yarı final
> U20 Dünya Kupası Kolombiya 2011: Açılış maçı ve yarı final
> U20 Dünya Kupası Türkiye 2013: Açılış maçı
> U21 Avrupa Şampiyonası 2009: Yarı final
> U19 Avrupa Şampiyonası: 2007

ERMAN TOROĞLU: BURADAKİ GİBİ OLMASIN
Türk futbolunun olmadığı yerde, bir Türk takımının en az 8-10 yıl sonra oynayabileceği (o da böyle federasyonla değil iyi şeyler yapacak bir federasyonla) UEFA Şampiyonlar Ligi final maçını bir Tük hakeminin yönetmesi tabi ki güzel bir olay. Allah Cüneyt Çakır'ın yardımcısı olsun. Kendisine Barcelona-Juventus maçında hakem şansı diliyorum. İnşallah güzel bir yönetim sgeriler. Ancak Cüneyt, Türkiye'de yaptığı hakemliği orada yapmasın. Yani Süper Lig'deki maçları yönettiği gibi bir yönetim sergilemesin.