Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

AFL'DE DOPİNG SORUŞTURMASI TEKRAR BAŞLIYORMay 12, 2015 - 9:27am

AFL’de yaşanan doping skandalında sular durulmuyor.
Essendon futbol kulübü taraftarları 12 Mayıs Salı sabahı radyolarda dinledikleri şok haberle uyandılar.
Haberde, “WADA” (World Anti Doping Authority) dünya dopingle mücadele kurumunun AFL’le bağlı spor mahkemesinin ve Avustralya Mahkemesinin Essendon kulübü VE 34 futbolcusunu suçsuz bulma kararını bir üst mahkemeye yani “CAS” Dünya Spor Mahkemesi’ne giderek temyiz etme kararı aldığı belirtiliyor.
Bunun manası ise, şimdi Essendon takım kadrosunda olan ve olmayanlarla birlikte toplam 34 futbolcunun yargılanarak ceza alacak olması. 
WADA Genel Direktörü David Hownan yaptıkları resmi açıklamada “ Dünya Spor Mahkemesine götüreceğimiz davanın tüm dosyaları incelenmiş ve hazırlanmıştır. WADA olarak beklentimiz Essendon Futbol Kulübünün 34 futbolcusu hakkında 2 yıl müsabakalardan men kararı çıkmasını bekliyoruz” demiş, ayrıca da ASADA’nın da (Avustralya Dopingle Mücadele Kurumu) kendilerine destek verdiğini belirtmiştir.
Essendon kulübü başkanı Paul Little ise sabah radyolara verdiği demeçte, “bilgileri topluyoruz, gelişmelerden taraftarlarımızı haberder edeceğiz” diyerek detaylara girmedi.
Bu tür haberlerin Essendol'lu futbolcular üzerindeki olumsuz etkisini kaptan Jobe Watson'un sıcağı sıcağına SEN adlı radyoya verdiği beyanattan anlıyabiliyoruz.
Watson radyoda " Gene mi soruşturma başlıyacak? tekrar tekrar aynı şeyleri yaşamaktan bıktık, biz artık topumuzu oynamak lige konsantre olmak istiyoruz" diyerek duygularını belirtti.