Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR LİDERİ ELİNDEN KAÇIRDIMay 10, 2015 - 12:26am

NPL 2015 futbol sezonunda mücadele eden Anadoluspor, 12 hafta maçını 9 Mayıs Cumartesi günü sahası olan Valley Park, ABD stadında lig lideri heidelberg United takımını ağırladı. Maçın 90 dakikalık süresinde taraflar bir birlerine üstünlük sağlayamıyarak sahadan 1-1 berabere ayrıldılar.
Daha maçın 5’nci dakikası dolmadan rüzgarı da arkasına alan rakip takım oyunu Anadoluspor ceza alanına yıktı. Sağ kanatttan ceza alanına yapılan ortada stoper genç yıldız Matthew Hennessey, ters bir vuruşla kaleci Chris Oldfield’ün başının üstünden topu kendi kalesine attı. Beklenmedik şok golle bir anda 1-0 yenik duruma düşen Anadoluspor, ilk yarının son yarım saatlik diliminde toparlanarak oyunu kontrolü altına alarak oyuna ortak oldu ve yakaladığı gollük pozisyonlarla rakip kalede tehlikeli oldu.
İlk yarısı 1-0 Heidelberg United takımının üstünlüğü biten maçın ikinci yarısında rüzgarı arkasına alan takımımız, kaptan Nick Hegarty’nin mükemmel organizesi ve sağlı sollu ataklarla oyunu rakip takım ceza alanına yıktı.
Nitekim 70 dakikada sol kanattan ceza alanına süratle dalan Jai İngham, rakip defans elemanı tarafından biçilince maçın rta hakemi tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Atışı yapan gecenin en başarılı ismi kaptan Nick Hegarty, kaleciyi de ters köşeye yatırarak skora eşitliği getirdi 1-1
Kalan 20 dakika içinde rakibi adeta kendi ceza alanına hapseden Anadoluspor maçın son dakikasına kadar galibiyet golünü bulmak için çabaladıysa da bunda başarılı olamayarak sahadan 1-1 berabere ayrıldı.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçında da taraflar yenişemeyerek sahadan 3-3 berabere ayrıldılar.
MİNİ YORUM
Anadoluspor bu kez lideri elinden kaçırdı. Bentleigh Greens maçıyla başlayan iyi oynayıp ta gol atamama hastalığı Anadoluspor’da iyice müzmin hastalık halini aldı. İki hafta evvel sahasında önce Sth Melbourne, sonra da Melbourne Knights takımını elinden kaçıran Anadoluspor, bu hafta da lideri tabir’i caizse resmen elinden kaçırdı. Oyunu domine eden ve oyunun % 70’nde topla beraber olan taraf Anadoluspor’du. Sonuçta 2 gol attı ama 1 puan aldı.
Anadoluspor’un tüm eksiklerine rağmen iyi bir takım olduğunu tüm çıplaklığı ile gördük. Sezon öncesi hücum hattını Calvin Mbarga ve Deang Aguek ile güçlendiren takım, bu iki futbolcudan da randıman alamadı. Sezona hızlı başlayan ve ilk haftalarda attığı 5 golle tüm dikkatleri üstüne çeken Jai İngham’ın da durması gol atamama hastalığını iyice su yüzüne çıkardı. Bütün bu faktörlere ilave olarak takımın orta sahasının pozisyon üretmede zayıf kaldığını söylemek mümkün. Ön libero mevkiinde oynayan İsyan Erdoğan ve Joseph Franjic çok mücadele edip, çok koşmalarına rağmen bu mücadelelerini sonuca yansıtamıyorlar. Kaptan Nick Hegarty’nin orta sahada yalnız kalmasının da en büyük sebebi bu olsa gerek.!!
Ancak bu probleme çözüm olarak Anadoluspor yetkilileri orta saha ve forvet arkasına çare olabilecek Teo Markelis ile gol yollarına çözüm olarak Paul Harvey’i ara transferden yararlanarak kadrosuna dahil etti.
Şimdi beklentim teknik özellikleri çok yüksek olan Teo Markelis’in Nick Hegarty’nin yalnızlığına ve orta sahanın organize olmasını sağlaması olacak. Bana göre oyunda dikkati çeken oyuncular olarak defans hattında başta Chris Oldfield, Shane Rexhepi ve Petar Franjic, Nick Hegarty ile Marcus Schroen oldular.
ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD*** SHANE REXHEPİ*** MATTHEW HENNESSEY** PETAR FRANJİC *** SHAUN TİMMİNS ** İSYAN ERDOĞAN ** JOSEPH FRANJİC** NİCK HEGARTY **** MARCUS SCHROEN *** JAİ İNGHAM ** SAM BENİNATO ** ( DEANG AGUEK*)
GOALS: MATTHEW HENNESSEY (OG) NİCK HEGARTY (PEN)
BEST: CHRİS OLDFİELD, SHANE REXHEPİ, PETAR FRANJİC, NİCK HEGARTY, MARCUS SCHROEN