Hume City FC

Hume City FC

Official Website
07 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BARCA-BAYERN MAÇININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİMay 7, 2015 - 8:11am

Gene bir futbol ziyafetini geride bıraktık. UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında Barcelona ile Bayern Münih karşı karşıya geldi. Messi’nin iki ve Neymar’ın golleriyle maçı 3-0 kazanan Barcelona 12 Mayıs’ta oynanacak rövanş maçı için büyük avantaj elde etti.
SBS1 Televizyonunda HD yayınlanan maçı izlerken insan ister istemez bizim super lig maçlarıyla karşılaştırmadan edemiyor. Sonuçta Avrupa maçlarında, hatta içinde yaşadığımız ülke olan Avustralya A ligi maçlarında kasıtlı ve gaddarca faullerin yapılmadığını, futbolcuların oskar ödülü alırcasına artistlikler yapmadıklarını, her harekette kırmızıya saldıran boğalar gibi hakeme koşmadıklarını görüyoruz. En önemlisi de futbolcular sahaya sadece futbol oynamak için, seyirciler de seyretmek için geliyorlar.
Bence en önemli farkımız ise Avrupa ve Avustralya’da sahalara seyirciden çok polis güçlerinin gelmesini anlamış değilim. Bir futbolsever olarak artık ülkemde maç seyrederken saha kenarına yüzleri seyirciye yönelik olarak birer metre ara ile sıralanan Robocop misali miğferli, coplu ve kalkanlı polisleri görmek istemiyorum. Ayrıca ellerinde küçük video çekicileriyle insanın gözünün direğine bakarak film çeken polis güçlerini de görmek istemiyorum.
Bu manzara ne sporun, ne de ülkemin imajına asla yakışmıyor.
Ülkemde sporu, resmi ve kulüp bazında yönetenlerin artık bu çarpıklığa bir son vermesinin zamanının geldiğine inanıyorum.