Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR MELBOURNE KNİGHTS'I ELİNDEN KAÇIRDI



May 2, 2015 - 11:39pm

Ulusal Premier Ligde mücadele eden Anadoluspor, sahası olan Valley Park, ABD Stadında ağırladığı kuvvetli rakibi Melbourne Knights ile 0-0 berabere kalarak puanları paylaştı.
Bu maçta çok açıkça görüldü ki, oynadığı futbol, sahaya yayılış, gol pozisyonları üretme açısından Anadoluspor, kaliteli kramponlardan kurulu mükemmel bir takım. Başta kalecisi Chris Oldfield son derece kaliteli bir eldiven. Sağ bek mevkiinde tecrübeli krampon Shane Rexhepi, yanında genç ama yıdiz olmaya potansiyel 18 yaşında Matthew Hennessey var. Sol stoperde Petar Franjic defansın bana göre her şeyi. Kesici özelliği ile topu oyuna sokma en büyük vasıfları. Sol bek Shaun Timmins ise kesici özelliğinin yanısıra adeta sol açık gibi oynuyor atakları başlatıyor.
Orta sahada iki ön libero olan İsyan Erdoğan ve Joseph Franjic bitmrk tükenmek bilmeyen enerjileri ile oynuyorlar. Kaptan Nick Hegarty ise takımın her şeyi. Geriden top çıkarıyor, orta sahada oyunu okuyor, sola ve sağa attığı milimetrik paslar ile rakibi bunaltıyor.
Ancak takımın tek sıkıntısı şu aşamada gol atamaması.
İlk yarı en azından 3 farkla soyunma odasına gidilebilirdi. Bunu 90 dakikaya yayarsak sayabildiğim kadarıyla tam 7 gol pozisyonu yakaladık ve bunları beceriksizce harcadık. Sezon öncesi büyük ümitlerle transfer edilen Kamerun asıllı golcü Calvin Mbarga takımda büyük hayal kırıklığı yarattı. Alternatifi olarak Ballarat Red Devils takımından transfer edilen Deng Aguek’in de santrafor mevkiinin ciddiyetini ve sorumluluklarını kaldıramadığı bu maçta bir kez daha anlaşıldı.
Ancak Melbourne Knights kalecisi Chris May, bence kurtardığı 5 mutlak gol pozisyonu ile sahanın en iyi oyuncusu olmaya hak kazandı.
Bu arada Anadoluspğor kalecisi Chris Oldfield de 3-4 pozisyonda yerinde müdahaleler yaparak vazifesini yaptı diyebiliriz.
Chris Oldfield ile birlikte defans hattının soğukkanlı ve kaliteli stoperi Petar Franjic, orta sahada mükemmel oynayan İsyan Erdoğan, gene dinamo gibi çalışan sahanın her yerinde basan Joseph Franjic ve özellikle ilk yarıda mükemmel ataklar yapan top kesen, topu mükemmel oyuna sokan Shaun Timmins bana göre maçın öne çıkan isimleri oldular.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını misafir takım Melbourne Knights 2-1 kazanma başarısını gösterdi.
Anadoluspor önümüzdeki kafta sahası olan Valley Park, ABD Stadında 9 Mayıs Cumartesi gecesi saat 19.00pm’de Heidelberg United takımıyla karşılaşacak.
ANADOLUSPOR: CHRİS Oldfield*** SHANE REXHEPİ** MATTHEW HENNESSEY** PETAR FRANJİC*** SHAUN TİMMİNS*** NİCK HEGARTY** İSYAN ERDOĞAN*** JOSEPH FRANJİC*** JAİ İNGHAM**(CALVİN MBARGA*) İVAN PAVLAK** (SAM BENİNATO*) DENG AGUEK*(MARCUS SCHROEN*)
Best: Petar Franjic, İsyan Erdoğan, Joseph Franjic and Shaun Timmins