Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ERSAN GÜLÜM NEFES ALDIRDIApr 30, 2015 - 9:52am

Sol dizde aynı yerden iki kez geçirdiği  "çapraz bağ kopması"  ameliyatından kurtulup sahalara dönen nadir futbolculardan olan Ersan Gülüm, son oynadığı Karabük maçında sol arka adalesinden sakatlanıp  oyundan çıkmıştı.
Ersan'ın mevkii olan sol stopere giren Necip Uysal'ın kısa süre sonra kırmızı kart alıp çıkmasıyla boşalan yere Pedro Franco monte edilmişti. 
Necip Uysal'ın atılıp, Franco'nun da ağır kalması Beşiktaş'ın defans disiplininin bozması ile Ersan Gülüm'ün değeri iyice su yüzüne çıktı.
Neyse ki, sakatlığında ciddi bir probleme rastlanmaması teknik heyeti rahatlattı.
Yırtık şüphesiyle MR’ı çekilen başarılı stoperin adalesinde sadece gerilme belirlendi. Bir süre takımdan ayrı çalışacak olan Ersan, Trabzonspor deplasmanında takımdaki yerini alabilecek.
Ersan Gülüm’de yırtık çıksaydı Serdar Kurtuluş ve Necip Uysal’ın kart cezalısı olmaları nedeniyle Teknik Direktör Slaven Bilic ciddi bir sıkıntıya girecekti.
Ersan’dan gelen iyi haberle derin bir nefes alan Hırvat hocanın, yardımcılarıyla yaptığı görüşmede, “Ersan’da yırtık çıksaydı onun yerine Franco’yu oynatmak zorunda kalacaktık. Bu durum 11’deki yabancı oyunculardan birini kenara almamıza neden olacaktı. Elimizde Atınç da var ama böylesine bir maç için çok tecrübeli değil. Franco oynasa Motta, Sosa, Atiba ve Demba Ba’yı kesemeyiz. Serdar olmadığı için sağda ya Opare ya da Atiba oynayacak. Ersan’da yırtık çıkmaması tam bir mucize. Yoksa birçok futbolcunun yeri değişmek zorunda kalacaktı” ifadelerini kullandığı öğrenildi.
Karabük maçından sonra kendisiyle konuştuğum ve sakatlığının durumunu sorduğum bizim çocuğumuz Ersan Gülüm " İnşallah iyi olurum. Sonuçta Aussie'lik var bende" diyerek bir Beşiktaş'lı olarak benim de içimi rahatlatmış oldu.