Hume City FC

Hume City FC

Official Website
24 January, 2020
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANZAK GÜNÜ FUTBOL KARŞILAŞMASIApr 23, 2015 - 2:18pm

Bilindiği üzere, tarihteki diğer savaşlardan farklı olarak Çanakkale Savaşları, savaşan taraflar arasında zaman içinde sağlam ve kalıcı bir dostluk kurulmasına yol açmıştır.
Avustralya ve Yeni Zelanda açısından başarısızlıkla sonuçlanan ve yüz binlerce genç insanın yaşamını yitirdiği Gelibolu çıkartmasının başladığı 25 Nisan tarihi, Avustralya ve Yeni Zellanda’da da her yıl artan bir ilgiyle kutlanmaktadır.
Bu anlamda her yıl 25 Nisan tarihinde Çanakkale Savaşlarını anma törenleri ve çeşitli sosyal ve sportif etkinlikler düzenlenmektedir.

İşte bu kutlamaların 100 yılında etkinliklerin bir parçası olan olan “ANZAK GÜNÜ FUTBOL KARŞILAŞMASI ” 25 Nisan Cumartesi akşamı saat 7.00pm’de NPL temsilcimiz Anadoluspor’un sahası olan Broadmeadows Valley Park, ABD Stadında Anadoluspor ile Green Gully fc arasında gerçekleşecektir.
Karşılaşma NPL lig programına uygun olan bir maçtır. Ancak kulübümüz ve FFV’nin görüşmeleri üzerine müsabaka “Anzak Günü Karşılaşması” olarak karşılıklı olarak kabul edilmiştir.
Anadoluspor kulübü, Çanakkale’de hayatlarını kaybeden insanların anısına armağan edilecek olan bu anlamlı müsabakaya tüm toplumu davet etmektedir.