Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

15 YAŞ ALTILAR TAKIM OLMUŞApr 20, 2015 - 10:23am

1992’den beri içinde olduğum Anadoluspor, kuruluş tarihinden bu güne kadar hiç bir dönem, herhangi bir siyasetin, sosyal ve dini kuruluşların, ve inanç gruplarının spor faaliyetleri içinde yer almamıştır. Kulüp olarak tek düşünce futbol oynamaktır.
NPL’in kurulması ile futbola daha bilinçli ve bilimsel yaklaşmaları şart koşulan, bir anlamda zorlanan kulüpler, buna paralel olarak tesislerini ve Yıldız Takımlar yapılanmalarını da hızlandırdılar.
Bu anlamda Anadoluspor teknik direktörleri Dean Hennessey önderliğinde Yıldız takımlar NPL kurallarında faaliyetlerine profesyonelce devam etmekte.
Anadoluspor Yıldız takımların maçları Valley Park Tesislerinde olduğu zaman gidin görün, oradaki futbol havasını yaşayın, yeşil sahanın kokusunu damarlarınıza kadar içinize çekin derim.
Ayrıca soyunma odalarında, koridorlarda kramponlarını takırdata takırdata koşuşturan minicik futbolcuların heyecanlarını görün isterim.
Atılan her golde çığlık çığlığa koşuşturup bir birlerine sarılmaları, yedikleri gollerde ise suratlarının hali gerçekten görülmeye değer.
Tıkır tıkır işleyen organizasyonda takım menajerlerinin, hocaların ve kulüp teknik direktörü Dean Hennessey’in çabalarını görmemek mümkün değil.
Bu Pazar, dış sahada, suni çim ve ana sahada aynı anda oynanan maçlar içerisinde 15 yaş grubunun maçını seçerek izlemeye karar verdim.
Takımda kimler mi var sorusuna yanıt olarak Sevgili Ahmey Çağın’ın oğlu Alper, Mulla’nın oğlu Behiç, eski Albion’lu Günay Koyuncuoğulları’nın oğlu Deran, Sait başkanın oğlu Emirhan, Tucay Çekiç’in oğlu Olcay ve şu an itibariyle babalarını tanıma imkanı bulamadığım Dilhan, Eran, İshak ve Kerem bildiğim Türk çocukları.
Diğerleri ile birlikte hepsi de potansiyel birer yıldız olan bu genç futbolcu adayları, zaman zaman sağanak halinde yağan yağmur ve doluya aldırmadan aslanlar gibi toplarını oynadılar, mücadele ettiler, Sunshine George Cross karşısında uzun süre yenik götürdükleri maçı sonunda 3-2 hak ederek kazandılar.