Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

FEDERASYON BAŞKANINDAN DEMİRSPOR'A ÖVGÜApr 14, 2015 - 2:35pm

Yıldırım Demirören'den Demirspor'a övgü!
11 Nisan 2015, Cumartesi Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, PTT 1'inci Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Adana Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, PTT 1'inci Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Adana Demirspor yönetim kurulunun kulübe ekonomik katkı sağlamak amacıyla başlattığı 1940 Projesi'ni başarılı bulduğunu söyledi. Kulübün kuruluş tarihi olan 1940 yılından yola çıkılarak tanesi 10 bin liradan satılan ve içerisinde mavi-lacivertli kulübü simgeleyen armağanların bulunduğu 1940 hediye paketi yaptıklarını açıklayan Adana Demirspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydoğdu, kampanya ile ilgili olarak Başkan Demirören'e önce bilgi verdi, ardından da proje kapsamında satılan paketi hediye etti. Başkan Demirören, mavi-lacivertli kulüp yönetim kurulu üyesi Şevket Aydoğdu'nun getirdiği paketi TFF İcra Kurulu Üyesi, Tesisler Komitesi Üyesi, İdari İşler, Organizasyon ve Etkinliklerden Sorumlu Üye Cengiz Zülfikaroğlu ile birlikte inceleyerek Adana Demirspor'un bu projesini diğer kulüplere de örnek gösterdi. Başkan Demirören şunları söyledi: "Türkiye'deki tüm takımların derdi maddi sorun. Bu mali sorundan sağlıklı bir şekilde kurtulmak isteyen her kulübe federasyon olarak destek vereceğiz. Allah yardımcınız olsun, inşallah kampanyanız tutar. Adana Demirspor'da borçsuz harçsız bir hale gelir. İyi gidiyorsunuz. İnşallah şampiyon da olursunuz, Adana'dan bir takım da Süper Lig'e lazım" dedi. Projenin diğer kulüplere de örnek olacağını ifade eden Yıldırım Demirören, Adana Demirspor Başkanı Selahattin Aydoğdu ve Yönetim Kurulu üyelerini bu çalışmalarından dolayı kutladı. Adana Demirspor Başkanı Selahattin Aydoğdu da Başkan Demirören'e iyi dilekleri için teşekkür ederek "Projemize destek veren ve örnek gösteren Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören'e teşekkür ediyoruz. İnşallah sezon sonunda Adana Demirspor'u Süper Lige kazandıracağız" diye konuştu. -


Şanlıurfaspor'dan, Tff Başkanı Demirören'e Tepki


PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'da, futbol şube sorumlusu Nihat Kırmızı, "Adaleti dağıtması gereken kişiler kantarın topuzunu kaçırıyorsa, artık oralarda işi yoktur" dedi.
Kulüpten yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen Nihat Kırmızı, dün deplasmanda oynanan Adana Demirspor maçı öncesi Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'in Adana ekibine açıkça destek verdiğini savundu.
Demirören'in, Adana Demirspor'un şampiyon olmasını istediğini öne süren Kırmızı, Şanlıurfaspor camiası olarak kritik maç öncesi yapılan açıklamayı doğru bulmadıklarını aktardı.
Kırmızı, hakkıyla kazanan her takımı ayakta alkışlayacaklarını belirterek, şunları kaydetti:
"Bu kadar açık destek verilmesi yapılan ayrımcılığın ve takım kayırmanın ispatıdır. Her takıma eşit mesafede olması gereken TFF'nin 1 numaralı isminin Adana Demirspor forması giyip neredeyse üç puan ve şampiyonluk sözü vermesinin yorumunu Türk futbol kamuoyuna bırakıyoruz. Her şeye rağmen biz son maçın son düdüğü çalana kadar şampiyonluk iddiamızı sürdüreceğiz. Adaleti dağıtması gereken kişiler kantarın topuzunu kaçırıyorsa, artık oralarda işi yoktur. Biz, kim hakkıyla şampiyon olursa ayakta alkışlayacağız. Kim birilerinin ittirmesiyle başarıyı yakalamaya çalışırsa da bununla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Çocuklarımızın geleceği için el birliğiyle temiz futbola ulaşacağız, kirli elleri de hep beraber Türk futbolundan temizleyeceğiz."
TFF Başkanı Demirören'in, "Adana'dan bir takımı Süper Lig'de görmek istediği" şeklindeki beyanatı bazı medya organlarında yer almıştı.