Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ESSENDON HAWTHORN'U YENDİApr 12, 2015 - 7:42pm

2014 sezonunun şampiyonu Hawthorn ile tarihi MCG Stadında 59.866 kişi önünde karşılaşan Essendon, aynı Sydney maçında olduğu gibi ilk 3 devreyi önde bitirince, Hawthorn takımı oyuncuları nasıl olsa son devrede bu işi bitiririz düşüncesine girdiler.
Aslında maç öncesi AFL ekspertizi sevgili Ezel Hikmet bile maçın sonucu olarak Hawthorn’un 7 gol ve ötesi bir sonuçla tahminde bulunmuştu
Ancak Essendon'lu oyuncular maçın son 10 dakikasında rakibi şampiyon takım Hawthorn ile müthiş bir mücadeleye girdiler ve yaptıkları her ikili mücadelelerden galip çıkarak Hawthorn’dan daha çok top yaptılar ve daha çok gol attılar.
Önce Cake Carlisle ile gol atan Essendon ardından Travis Colyer'le bir gol daha atıp maça ortak oldu. Son saniyelerde sahneye çıkan Cale Hooker mükemmel bir gol atarak sonucu belirledi.
ESSENDON 2.2 7.3 9.4 12.6 (78)
HAWTHORN 1.3 3.5 7.8 11.10 (76)
Essendon bu galibiyet ile futbol camiasında oluşan spekülasyonlara da son vermiştir. Önümüzdeki hafta oynayacağı Carlton maçına da morale çıkacaktır.
Maçın gollerini Essendon takımından Daniher 3, Chapman 2, Colyer 2, Bellchambers, Carlisle, Merrett, Hooker attılar.
Hawthorn Takımının gollerini ise Gunston 3, Puopolo 2, Breust 2, Rioli, Sicily, Hill, Roughead kaydettiler.
Maçın öne çıkan isimleri olarak Essendon takımında Watson, Hurley, Hooker, Daniher, Heppell, Colyer,
Hawthorn takımında ise Gunston, Puopolo, Rioli, Hodge, Lewis, Burgoyne olarak göründüler.