Hume City FC

Hume City FC

Official Website
12 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

İYİ BİR KALECİ YETİŞİYOR !!Apr 12, 2015 - 11:55am

ANADOLUSPOR’UN İSTİKBALDEKİ KALECİSİ AYDIN SAYAN
Anadoluspor’da Chris Oldfield’in yedeği olan Tom Banfield’in sakatlanmasından sonra A takımı ile son iki maçtır Chris Oldfield’in yedeği olarak sahaya çıkan 17 yaşındaki genç yetenek Aydın Sayan, tecrübeli kaleci Chris’ten çok şey öğreniyor.
Haftada en az dört kere Chris Oldfield ile beraber idman yapan, genç file bekçisi, idmanlarda 18 yaş altı kalecisi Rory Curran ile beraber kaçan topları topluyor, portatif kaleyi taşıyor, top şişiriyor, top filesini taşıyor, su şişelerine sular koyarak usta çırak geleneğini devam ettiriyor.
Futbola Işık Kolleji Yıldız takımında 5 yaşında başlayan genç yıldız, 11 yaşına kadar burada kaldı. Daha sonra Sth Melbourne takımı yıldızlarına geçeti. Oradan Richmond takımına, oradan da Victoria karması NTC’ye seçildi.
2015 sezonunda ise NPL’de mücadele eden Anadoluspor’a transfer oldu.
Kaleci için derece iyi bir fiziğe sahip olan Aydın Sayan’ın sıkı çalışmalarına devam etmesi halinde ilerideki yıllarda çok iyi bir kaleci olacağına inanıyorum.