Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

FATİH TERİM'DEN İNCİLERMar 29, 2015 - 9:19am

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Hollanda ile deplasmanda 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından yayıncı kuruluş Show Tv'ye açıklamalarda bulundu.
"Sonuç, son saniyelerde galibiyetin kaçışını anlatıyor, ama durumu sonuç belirlemiyor. Kazansak da Türk futbolu kurtulmayacaktı. Bizim durumumuzu belirleyen faktörler çok başka. Taktik düzenlemede çok da doğru şeyler yaptık. Belki benim tarzıma alışkın bir şey görmediler ama, bu da başka bir tarzdı."
"Böyle oynamak zorundaydık"
"Ekonomik ve psikolojik olarak böyle oynamak zorundaydık. Talihsizlik 2 oyuncu değişikliğimizin bizi zorlamasıydı. Huntelaar'ın kafasına değip de böyle bir gol yemeyecektik belki. Sonuç itibariyle dünya üçüncüsü ile oynuyorsunuz. Hem de Türkiye Ligi'nin en acımasız günlerinde, bir hayli dayak yiyorsunuz hafta içinde, hırpalanıyorsunuz. Buna rağmen çocukların hakkı 3 puandı."
"Hollanda'yı ilk defa böyle görüyorum"
"Son 20 dakika ben hayatımda ilk defa Hollanda'yı doldur boşalt oynarken görüyorum. Kaybetsek de, 5 maçı 15 yapar mıyız diye düşündük, götürür götürmez. Bizi yukarılara çıkaracak birçok sorunu birlikte aşmalıyız. Ondan sonra galibiyetler mana kazanabilir. Seyircilerimiz, hiç alışık olmadığımız bir şekilde, hiç durmadan destek verdiler. Büyük bir fırsat teptik, kaçırdık."
"Eğer beni beğenmek istemiyorsanız..."
"Muhakkak ki eleştiri olmalıdır, ama nereden baktığınıza bağlı. Sonuçtan sonra konuşmak çok kolay, ben yaşıyorum onlarla. Eğer beğenmek istemiyorsanız beni, kravatımdan ceketime kadar her şeyimle beğenmezsiniz. Beğenmek istiyorsanız da her şeye rağmen beğenirsiniz. dedi.
Hocanın yorumu teknik olarak doğru. Evet Hollanda'yı elimizden kaçırdık. 
Ancak açıklamaların sonundaki "beğenip beğenmeme" incileri de çok gereksizdi. 
Dünyanın neresinde olursak olalım oynanan bir maçın ardından sonuç ne olursa olsun Teknik adamlardan maç yorumu ve maçın teknik analizi beklenir.
Gerisi ise " laf salatası" ve  "gündem değiştirme" çabasıdır.