Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR SON 4 MAÇTA RAKİP FİLELERE 16 GOL BIRAKTIMar 26, 2015 - 8:14pm


3’ü lig, 1’i FFA Kupa maçı olmak üzere 4 resmi maçta toplam 16 gol atan Anadoluspor’da yüzler gülüyor.
Adelaide kampında oynadığı iki hazırlık maçı dahil oynadığı sezon öncesi maçlarda kadro istikrarını yakalamaya çalışan Anadoluspor teknik heyeti sakat futbolcuların da normal maç oynayabilecek düzeye gelmesinden sonra netice almaya başladı.
İlk resmi maç olan Port Melbourne maçında Dean Tomeski, Petar Franjic ve İvan Pavlak’ın yer almadığını, Joseph Franjic ve Shane Rexhepi’nin henüz iyileşmeden oynadığını düşünürsek, malubiyetin nedenlerini anlayabiliriz.
İkinci maç olan Avondale maçını daha derli toplu oyunla 2-0 yenen takımımız,ardından Oakleigh Cannons deplasmanında oyunun tatil edildiği dakika olan 20 dakika rakibi sahasından çıkarmadığı gibi pozisyon dahi vermedi. Ardından hafta arası oynanan FFA Kupa maçında rakip Riversdale’ye 5-0 galip gelen takımımız, Nth Geelong takımı karşısında genelde oyunun hakimi oldu ve gol duellosu şeklinde geçen maçı 4-3 kazanmasını bildi.
Son maçta ise ligin kuvvetli takımlarından Northcote City ile karşılaşan Anadoluspor, rakibini 5-0 gibi açık farkla yenerek sürkilase etti.
Sonuç olarak son 4 resmi maçında toplam 16 gol atan takımımız, belirlediği oyun sistemi olan 4-2-3-1’i iyi uygulamaya başladı diyebiliriz.
Kalede NPL’ in geçen zezonda en iyi kalecisi seçilen Chris Oldfieldş geri dörtlüye her zaman güven veriyor. Geri dörtlü, alternatifli sol kanatla birlikte yerine oturdu. Dean Tomeski, asıl görevi olan defansı yapıyor. Henüz önündeki adamla tam uyum sağlayamadı. Shane Rexhepi ve Petar Franjic defansın bel kemikleri. Her ikisi de mükemmel form tuttular, orta saha ile uyumları iyi. Sol açıkta Shaun Timmins ve İvan Pavlak yerlerin adamları. Formda ve sakat olmayan rahatlıkla oynar. Ön 2’li liberoda İsyan Erdoğan ve Joseph Franjic makina intizamı ile çalışıyorlar. Rakibe baskı koyarak oyun kurdutmuyorlar. Orta üçlünün solunda görev alan Jai İngham’ın üstün formu şu aşamada takımı sürüklüyor. 4 maçta attığı 5 golle, North Geelong takımının golcüsü Robert Zadworny ile gol krallığı sıralamasının başında yer alıyor. Sağında ise kaptan Nick Hegarty yüksek formu ile dikkat çekerken attığı 3 golle sıralamanın 6’ncısı durumunda.
Ortanın ortasında görev alan Marcus Schroen için ayrı parantez açmak istiyorum. 2013 sezonunda Melbourne Heart takımında adını duyuran genç yıldız, geçen sezon ağır bir diz ameliyatı geçirmiş uzun süre sahalardan ayrı kalmıştı. Çok olumlu bir sezon öncesi hazırlık dönemi geçiren Marcus Schroen, Northcote City maçında 2 gol birden atarak kalitesini ispat etti. İleri uçta ise Calvin Mbarga, uzun süren sakatlığı nedeniyle sezon öncesi çalışmalarda yeterince yer almamıştı. Haftalar ilerledikçe formunu yükselten deneyimli santrafor oynadığı son 2 lig maçında gol atamadı ama yaptığı asistlerle takımını ateşledi. Kendisinden ilerideki maçlarda goller bekliyorum.
Maçtan sonra görüştüğüm antrenör Louie Acevski “ Önümüze hangi takım çıkarsa çıksın, onu yenmek için elimizden geldiği kadar mücadele etmek zorundayız. Karşı takım zayıf bile olsa, gol atmak için mücadele etmemiz, iyi oynamamız, ve gol atmaya çalışmamız gerekmektedir. Oynadığımız son 4 resmi maçta rakip kalelere toplam 16 gol attık, bu da benim için çok olumlu bir özelliktir.” Diyerek memnuniyetini dile getirmiştir.
Pazar günü Dandenong Thunder deplasmanında buluşmak üzere.