Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

MESUT ÖZİL İKİ DERE ARASINDAMar 26, 2015 - 12:18pm

Alman Futbolunun son yıllarda çıkardığı en büyük yıldızlardan biri olan Mesut Özil, yaşadığı ikilem nedeniyle Almanya kamuoyundan şikayetçi.
Mesut, basının ve kamuoyunun kendisini "Alman-Türkü" olarak tanımlamasından rahatsız olduğunu Sport Bild gazetesinde dile getirmiş.
Almanya Milli Takımının en önemli yıldızılarından Mesut Özil, Avustralya maçında 63. kez siyah beyazlı formayı giyme başarısını gösterdi. Geçirdiği sakatlık sonrası eski formunu yakalayan ve Joachim Löw'ün de tekrar en büyük kozlarından biri haline gelen Mesut Özil, gazetelere verdiği demeçlerden anlaşılıyor ki, mutsuz.

Arsenal'de forma giyen 26 yaşındaki yıldız oyuncunun rahatsızlığı ise Almanya kamuoyunun kendisine olan yaklaşımı. "Beni Almanya'da hala 'Alman-Türk' olarak tanımlıyorlar? Buna anlam veremiyorum. Sami Khedira'ya da 'Alman-Tunuslusu', Lukas Podolski ve Miroslav Klose'ye de 'Alman-Polonyalısı' demiyorlar sonuçta" diyerek şikayetini dile getirdi.
Aslına bakarsanız, iki dere arasında kalan Mesut Özil'in neden şikayetçı olduğunu anlamış değilim.
Türkiye’de ve Türk milli takımda forma giyen Türk kökenli ama Almanya ve diger ülkelerde yetişmiş futbolcular için de “ Almancı” demiyorlar mı?

Ayrıca maç öncesi seremonilerinde Alman Milli Marşını okumadığına dair eleştirilere de yanıt veren Mesut, "Ben o an maça konsantre oluyorum. Marş sırasında da sağlık ve başarı için dua ediyorum" ifadesini kullanan Mesut kardeşime sormak lazım, "Sen maça konsantre olurken diğerleri bağdan üzüm mü topluyorlar? " 
Sonuç olarak sana "Türk" denmesini istemiyorsan çıkacak delikanlı gibi "Almanya" milli marşını söyleyeceksin.