Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BİZ HEP BÖYLEYİZMar 20, 2015 - 11:42pm

Beşiktaş takımı bana göre 65 bin seyirci önünde bir derbi maçı daha kaybetti. Evet Brugge maçı, Beşiktaş’ın daha evvel oynadığı ve çoğunluğunu kaybettiği klasik derbi maçlarınına benziyordu.
Beşiktaş bu maçı da maçın atmosferini, zorluk derecesini ve stresini kaldıramadığı için kaybetti. Artık siz buna yaş ortalaması henüz 23 deyin, tecrübesiz deyin, ne derseniz deyin bu hep böyle oluyor.
Fenerbahçe derbisinin ilk ayağı olan maçı, sevgili Volkan İlhan ile Olimpiyat stadında beraber izlemiş, aynı duygularla büyük hayal kırıklığı içinde staddan ayrılmıştık. Fenerbahçe 90 dakika boyunca hiç ama hiç zorlanmadan güle oynaya maçı 2-0 bitirmişti. Her derbide olduğu gibi Beşiktaş’lı futbolcular bolca bireysel hata yapmış, rakibi rahatsız dahi edemememiştik.
Şimdi Brugge maçını hatırlayalım 90 dakika boyunca Motta’nın uzaktan attığı gol vuruşu dışında pozisyonumuz var mı? Yok...
Mükemmel alan savunması yapan rakip karşısında solda Olcay Şahan, sağ kanatta Gökhan Töre pozisyon hazırlayacak pozisyon buldu mu? Hayır...
Antrenör Biliç sahaya ideal kadro ile çıktımı? Kesinlikle hayır...
Sakatlıktan dönen ve hiç maç oynamayan Tolga kalede. Tarihi M48 tankları gibi ağır ve yavaş Pedro ve Necip Uysal.
Elinde hızlı, atak, rakiple boğuşan ve çabuk kademeye giren bir Ersan Gülüm varken, asıl mesleği orta saha olan devşirme Necip’ten stoper yaratmaya çalışmak niye?
Tolga ile birlikte gollerin üçünde Necip’in yavaşlığı ve geriye dönememesi var.
Ayrıca orta sahadan bir oyuncuyu çalıp, çıkana kadar olumlu hiç bir şey yapmayan Mustafa Pektemek’i ileri ikiliye koyuyorsun ve takımı 10 kişi bırakıyorsun.
Gelelim seyircinin tepkisine. Aslında ülke olarak bu bizim kültür yapımızda var.
Biz tarihe mal olmuş kahramanlarımızı, vatan haini yapmışız. Astığımız başbakanlarımızı devlet töreni ile gömmüşüz. Ülkemizi düşman elinden kurtaranları ayyaş, İngiliz’e satanları ise baş tacı etmişiz.
Şimdi de, Olimpiyat stadında daha geçen haftaya kadar yere göğe koyamadığımız Beşiktaş’lı oyuncuları yuhalamışız, küfür etmişiz çok mu?