Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

HAKAN ANAZ'A YILIN HAKEMİ ÖDÜLÜMar 18, 2015 - 1:39am

Melbourne futbol camiasının uzun yıllardır tanıdığı hakem Hakan Anaz, futbolla haşır neşir olmaya ilk kez Westmeadows takımında futbol oynayarak başladı. Kendisi gibi futbolcu olan kardeşi eski Anadoluspor'lu Eşref Anaz'la birlikte yeşil sahalarda isim yaptı.
Futbol hayatı pek uzun sürmeyen Hakan Anaz, daha sonra hakem olarak yeşil sahalarda krampon giymeye başladı. Eski dönemlerde Albion Türkgücü ve Anadoluspor'un hem Eyalet ligi, hem de Premier Ligde  bir çok maçını yöneten Hakan Anaz, daha sonraki yıllar A liginde yardımcı hakem olarak görev yapmaya başladı.
Son olarak 2014 FIFA Dünya Kupası'nda Avustralya adına maç yöneten FIFA kokartlı eski hakem Hakan Anaz, ülkede yılın hakemi ödülüne layık görüldü. 

MCG, Melbourne Kriket Sahası'nda yapılan 2014 Victoria Spor Ödülleri töreninde, 2011 Asya Kupası, 2012 Londra Olimpiyatları, 2013 20 Yaş Altı Dünya Kupası ve 2014 Dünya Kupası'nda görev alan Türk kökenli Avustralyalı Hakan Anaz, tüm spor dallarında Victoria eyaletinde "Yılın Hakemi" ödülünü kazandı.

Victoria eyaletinin en prestijli spor ödülüne layık görülen Hakan Anaz, aldığı ödül nedeniyle hem kendisi ve ailesi hem de Türk toplumu adına çok mutlu olduğunu belirterek, "Ailem kariyerim için çok fedakarlık yaptı. Bu ödülün Türk toplumuna ve sporculara örnek olmasını umuyorum." dedi.
Brezilya'da düzenlenen 2014 Dünya Kupası'nda yönettikleri 3 maçta yardımcı hakemlik görevini başarı ile yaptıktan sonra faal hakemlik mesleğini bırakan Hakan Anaz, "hakemliğe hedeflediği başarı zirvesine ulaştıktan sonra" veda ettiğini belirtti. Anaz, bundan sonraki hedefini ise, genç sporcuları başarıya ulaştırmak olarak açıkladı.

Hakemliğe 1994'te başlayan, 2005'te FIFA, 2008'de Asya Futbol Federasyonu kokartı takan Anaz, ayrıca Avustralya Vergi Dairesi'nde görev yapıyor.