Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

BİZE HER YER FESTİVALMar 15, 2015 - 10:46pm

Geleneksel “Queen Victoria Market” Türk Pazar Festivali 15 Mart Pazar günü 10.00 -16.00 arası yapıldı.
Organizasyonunu Moreland Türk Derneğinin yaptığı Festival, Okyanusya Sanat Merkezinin talebelerinin sahne aldığı müzik gösterisiyle başladı.
Daha sonra Meadow Heights İlk Okulunun Folk danslarıyla devam eden Festival, Okyanusya Sanat grubunun müzik gösterisiyle ilk arayı verdi.
Aradan sonra Melbourne Mehter Takımı tüm ihtişamıyla Festivale renk kattı.
Mehter Takımının gösterisinden sonra Festivalin resmi açılışı yapıldı.
Açılışta Moreland Türk Derneği Başkanı ve Festivalin organizatörü Cemal Akdeniz, Victoria Çok Kültürlülük Komisyonu Başkanı Chin Tan, Melbourne Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı, mikrofona gelerek günün mana ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.
Daha sonra Ekol Sanat Okulu dansçılarının davul şovu ilgiyle izlendi.
Festival programı Türkiye’den gelen ses sanatçılarının performansları ile sonlandı.
Sahne alan sanatçılardan TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İzmir Türk Dünyası Dans Topluluğu Sanatçılarından Cem Gürdal ve eşi TRT İstanbul Radyosu sanatçılarından Çiğdem Gürdal, Ülkenin çeşitli yörelerinden düzeledikleri repertuar ile dinleyenlerine müzik ziyafeti sundular.
Bu sene katılımın ve ilginin her zamankinden daha fazla olduğu, özellikle yiyecek çadırları ile kültür çadırlarının çokluğu dikkat çekti.