Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

KÖTÜ OYUNUN TELAFİSİ VARDIRMar 9, 2015 - 7:40pm

Süper ligde hafta Beşiktaş’a yaradı dersek yanılmamış oluruz. Gerçi Fenerbahçe, Galatasaray galibiyetiyle lige bambaşka bir hava getirdi ama bence Beşiktaş’ın Sivas deplasmanından aldığı 3 puan çok değerliydi.
Geçtiğimiz haftalarda iyi oyunla puanlar veren Beşiktaş’ı Sivasspor karşısında hiç beğenmedim dersem abartmamış olurum.
Koskoca takımda geri dörtlünün ortasında forma giyen Necip Soysal ve Ersan Gülüm ile biraz da Opare’yi çıkarın elde, ellle tutulabilecek oyuncu yoktu.
İki pas dahi yapamayan bir orta saha ile son derece bitik bir Demba Ba, Gökhan Töre ve Sosa’nın durumları Beşiktaş’ın özetiydi.
Bu oyunlarıyla Perşembe günü Kulüp Brugge karşısında ne yapacaklar ciddi oranda endişeliyim.
Ancak her maçın kendine has özellikleri ve atmosferi vardır dersek kötü oyunun telafisini iyi oynayarak puan ve puanlara çevirebiliriz diye düşünüyorum.
Beşiktaş maçından sonra oynanan büyük derbi maçına gelirsek tarihin 16 yıldır tekrar tekerrür ettiğini hep birlikte gördük.
Maça biraz daha atak ve kontrollü başlayan Galatasaray, daha sonrak dakikalar pozisyona girememeye, hatta ikinci yarı iyice mahkum oynamaya başlayınca 50 bin kişilik rüzgarı arkalarına alıp yelkenlerini şişiren Fenerbahçe’nin hızını kesemedi.
Kuyt’un ceza alanı dışından mükemmel şutu ile maçı alan Fenerbahçe, bu galibiyeti ile ligi tekrar başa çevirdi.
Şimdi üç büyükler start çizgisinde koşuya hazır.
Bundan bu yana güzel futbol mu, yoksa puan ve puanlar mı önemli göreceğiz.
Artık, “kötü oyunun telafisi vardir.. ama kaybedilen puanların asla” dönemine girdik ve bekliyoruz.
Son olarak Anadoluspor’un Oakleigh Cannons macerasına gelirsek, takımımız maçın tatil edildiği 20 dakika içinde mükemmel oynadı.
İki mutlak golü rakip kaleci çizgiden son anda önledi, baskıdan kurtulamayan Oakleigh takımı kalemize inemedi bile.
Doğrusunu söylemek lazımsa Pazar günü 3 puanı kaçıran taraf biz olduk.
Ancak beyin sarsıntısı geçiren Oakleigh Cannons oyuncusu Ben Clarke’nin durumunun iyi olması, başta kalecimiz Chris Oldfield olmak üzere herkesin yüreğine su serpti.