Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR İKİNCİ MAÇINDA KAZANDIMar 1, 2015 - 8:57pm

ANADOLUSPOR 2 - AVONDALE FC 0
NPL, 2015 sezonunun ikinci maçına sahası olan Valley Park ABD Stadında çıkan Anadoluspor, rakibi Avondale Futbol takımını ikinci yarıda bulşduğu gollerle yendi.
Maç şiddetli bir rüzgar altında başladı. Özellikle ilk 15 dakika sol kanadı kullanmaya çalışan Anadoluspor, Shaun Timmins ve Jai İngham ile atak geliştirmeye başladı. Bu iki isme kaptan Nick Hegarty’de katıldı ancak ceza alanı içine girip tehlikeli olamadılar. Santrafor Calvin Mbarga yeterince top ve destek alamayınca Avondale defansı arasında eriyip gitti. İlk 45 dakika içinde her iki tarafın futbolcuları fiziksel güçlerini ortaya koyarak oynamaya çalıştılar. Fakat ceza alanı içinde tehlikeli olamadılar.
Rakip takım kalecisi Frazer Siddal ceza alanına gelen topları çıkıp çıkıp alarak Anadoluspor forvetlerine gol şansı vermediler.
İkinci yarıda görüntünün değiştiğini, Anadoluspor’un orta alanı ele geçirdiği, top yaparak sağlı sollu ataklar geliştirdiği görüldü. İlk yarıdaki tutukluğu üzerinden atarak oyuna ortak olmaya başlayan kaptan Nick Hegarty’nin organizesinde Anadoluspor takımı rakip takım Avondale’yi sahasına hapsederek gol aramaya başladı.
Bunda Marcus Schroen’in yerine oyuna giren genç yıldız Sam Beninato’nun sağ kanadı iyi kullanmasının rolü büyüktü. Daha sonra Calvin Mbarga’nın yerine oyuna dahil olan Deng Aguek’te Sam Beninato ile uyum içine girince rakip ceza alanında tehlikeli oldular.
78 dakikada beklenen gol geldi. Sol kanatta topla buluşan Jai İngham, topla birlikte Avondale defansını adeta hallaç pamuğu gibi atarak topu sağna çekti ve son derece sert vurdu. Kaleci Frazer Siddal’ın solundan Avondale fileleri ile kucaklaşan top, bir anlamda da Anadoluspor’un bu maçtan kesin galip çıkacağına işaretti.
Maçın sonlarında iyice yorulan ve defans güvenliğini yitiren rakip takım Anadoluspor’un dalga dalga gelen ataklarına karşı koyamaz duruma geldi. Nitekim 90 dakikada yakalanan ani bir kontra atakta topla buluşan Sam Beninato, kaleye hızla ortadan gelen Jai İngham’a çıkardı. Jai İngham ise bekletmeden topu müsait durumda olan kaptan Nick Hegarty’e uzattı. Topla buluşan Nick Hegarty sert bir şutla Frazer Siddal’i avlayınca maçın skorunu 2-0’a taşımış oldu.
ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD** DEAN TOMESKİ** SHANE REXHEPİ*** PETAR FRANJİC*** SHAUN TİMMİNS** İSYAN ERDOĞAN*** NİCK HEGARTY**(AARON TURNER*) JOSEPH FRANJİC*** MARCUS SCHROEN **(SAM BENİNATO***) JAİ İNGHAM*** CALVİN MBARGA**(DENG AGUEG**)
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını ise Avondale 20 yaş altı takımı 3-2 kazandı.
Anadoluspor önümüzdeki hafta maçını deplasmanda Oakleigh Cannons takımı ile yapacak.
Maç saati: 20 yaş altı, 14.30
A takımlar, 15.15