Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ERSAN GÜLÜM İYİ OYNADIFeb 20, 2015 - 5:20pm

Özellikle ilk yarıda ortaya koyduğu futbolla beğeni toplayan Beşiktaş, tam bir puanı kaptı, haftaya Olimpiyat’ta turu geçeriz derken ayaklı canlı bomba Motta’nın gereksiz penaltısı ile İstanbul’a tek farklı yenik dönüyor.
Gerçi 1-0 pek de önemli değil, seyirci rüzgarını arkana alıp bu turu geçebiliriz diye düşünebiliriz ama rakibimizin Liverpool olduğunu unutmamamız gerekiyor.
Biliç maçtan önce rakibin önemini “ Liverpool’lü hiç bir oyuncu ile 1’e 1, mücadele edemezsiniz. Mutlaka onları 2’ye 1, karşılamanız, alan savunması yapmanız lazım” cümleleri ile zaten belirtmişti.
Bu anlamda orta sahayı o kadar kalabalık tuttuk ki, Olcay Şahan ve Gökhan Töre ile hücumdan çok defansı düşğndük.
Aslında defansın orta göbeği özellikle Ersan Gülüm ile son derece canlı ve sağlam tutuldu ki, rakibe maç boyu yürekleri ağızlara getiren pozisyonları vermedik.
Ancak bu maçta Beşiktaş’ın yumuşak karnı sol kanattı. Bunda sol kanat savunucumuz Motta’ nın mı, yoksa Liverpool’un 20 yaşındaki sağ açığı Jordan İbe’nin mi etkisi büyük diye sorarsanız ben Jordan İbe derim.
Genç hücum oyuncusu maç boyunca Beşiktaş’ın sol kanadına öyle büyük darbeler indirdi ki, inanın karşısında oynayan Motta’ya acıdım. Bu kadar çalım yiyen bir sol bek maçın sonlarında mutlaka saçmalar, ne yaptığını bilemez.
Sonuç olarak ümitlerimizi İstanbul’a taşıdığımız maçta kalede Cenk, Pedro, Ersan, Veli ve Demba Ba başarılı gözüktü. Özellikle Atiba’nın eski formunu yakalaması, Olcay Şahan’ın daha etkili oynaması, Sosa ve Gökhan Töre’nin hayal kırıklığı olduklarını söylemeliyim.
Bence bizim çocuğumuz Ersan Gülüm sahanın en iyisi olarak göze battı.
Gördüğü talihsiz sarı kartın da biraz ağır olduğunu söylemeliyim.