Hume City FC

Hume City FC

Official Website
06 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

LİGLERİN BAŞLAMASINA AZ KALAFeb 9, 2015 - 2:01pm

NPL, 2015 Futbol sezonuna hazırlanan Anadoluspor’un geçen Pazar günü yapmış olduğu Bentleigh Greens maçı beraberinde bazı soru işaretlerini getirdi desek yanılmamış oluruz.
Aslında sezon öncesi yapılan hazırlık maçlarına pek de itibar etmemek gerekir. Teknik kadronun bu tür maçlardaki düşüncesi mümkün olduğu kadar çok adam değiştirip kafalarındaki ideal on biri bulmak, oyun planlarını futbolcularının kafalarına yerleştirmektir.
Zaten bu tür maçların en büyük amacı takımların ideal kadrolarını oluşturmaya yardım etmesidir. Bu anlamda liglerin başlamasına 12 gün kala oynanan Bentleigh Greens maçı bize ileride neler yapıp yapamayacağımızı göstermiştir.
İnancım odur ki, teknik kadro, sezonun ilk maçına eldeki 22 kişilik futbolcu kadrosunun içinden ideal onbir’i çıkaracaktır.
Tabii ki burada takım için diğer bir sorun sakat futbolcuların yarattığı sıkıntıdır.
Büyük ümitlerle santrafor mevkiine transfer edilen Calvin Mbarga sakatlıklardan bir türlü kurtulamadı. Burada teknik kadroya düşen en büyük görev takımla birlikte yeterince idman yapamayan Mbarga’nın arkadaşları ile uyumunu kısa sürede sağlamasıdır.
Onun haricindeki sakat olan Jai İngham, İvan Pavlak ve Joseph Franjic’in takıma uyum sorunu şimdilik görünmüyor.
Bu arada son transfer Liam Newman’ı çok beğendim. Son derece teknik bir futbolcu olan Liam Newman, üstüne daha çok kondüsyon yüklerse takıma katkısı büyük olur. Hatta bana göre liglerin başlamasından bir kaç hafta sonra orta sahanın değişmezi olur diyorum.
Sonuçta Anadoluspor’un oyuncu kadrosu kalitesi, idmanlardaki çalışma tempoları ve lige motive olmaları bana göre şu aşamada olumlu görünüyor.
3 aylık sezon öncesi çalışmalarını dikkatlice takip ettiğim kadro değerlendermeme göre ideal 11 ,
Kalede: Chris Olfield
Geri dörtlü: Shane Rexhepi, İsyan Erdoğan, Petar Franjic ve Shaun Timmins
Orta dörtlü: Joseph Franjic, Marcus Schroen, Nick Hegarty ve İvan Pavlak
İleri ikili: Jai İngham ve Calvin Mbarga
Onbiri zorlayacaklar: Dean Tomeski, Matthew Hennessey, Aaron Turner, İlhan Altuntaş, Deang Aguek ve Liam Newman