Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

YENİ SEZONA HEP BERABER BAŞLAYALIMFeb 5, 2015 - 12:35pm


Anadoluspor( Hume City FC) ile ilk tanıştığım yıl olan 1992'de Eyalet ligi 2'nci kümede oynadığı Fitzroy City maçında çıkan nahoş olaylar neticesi ligden atılmıştı.
Akabinde Dr Bülent Münir önderliğinde o yıllar Amatör ligde mücadele eden Karadeniz Kulübü ile birleşilmiş, Sydney Rd üzerinde bulunan eski Anadoluspor' luların kulübünde tarihi Genel Kurul yapılmıştı.
Zamanın ilk parayla satılan "Gazete" gazetesinde spor muhabiri olarak katıldığım tarihi Genel Kuruldan yönetici olarak çıkmıştım.
1993 sezonunda  son derece ağır şartlarla başladığımız Eyalet Ligi 4'ncü kümesinde tekrar hayat bulan Anadoluspor " Nth Coburg United" adını alarak mücadelesine devam etti.
6 yıl süren yöneticilik hayatımda forma yıkayarak, portakal keserek, saha çizerek ve fotoğraf çekip, yazı yazarak ve en önemlisi köklü dostluklar edinerek harika galibiyetler ve üzüntüler yaşadım.
Daha sonraki yıllar Anadoluspor sırasıyla Eyalet 3'üncü, 2'nci ve 1'nci kümeye çıkarak yoluna devam etti.
Anadoluspor için bir anlamda milat, sevgili Zorlu Kaya ve ekibinin göreve gelmesi ile başladı.
Hemen ertesi yıl çıkılan VPL (Victoria Premier Lig) macerasında büyük kulüp olma yolunda önemli  adımlar atıldı.
Hume Belediyesi ile olan çalışmalar neticesi Hume Belediyesi sınırları içinde yer alan Broadmeadows Valley Park Sahasına taşınıldı ve kulübün adı " Hume City FC" olarak değiştirildi.
Geçen 7 yıl zarfında Anadoluspor VPL' de hep üst düzey mücadele içinde kaldı ve finallerin değişmezi oldu.
2014 sezonunda ise FFA ve FFV' nin beraberce başlattığı NPL (Ulusal Premier Lig) yer aldı. Bu arada Hume Belediyesi ile olan ilişkilerin meyvesini 12 milyon dolarlık proje olan Valley Park tesislerine sahip olarak aldı.
NPL projesi gereği Yıldız Takımlarını FFV'den tastikli lisansları olan hocalarla beraber kurarak çalışmalarına başladı.
Şu anda Yıldlz Takımlar bünyesinde U9, U10,U11,U12, U13, U14, U15, U16, U18, olmak üzere toplam 9 takım ve bunlara ilave olarak 20 Yaş Grubu ile A takımına sahip olan Anadoluspor Kulübü, tesisleri ve oyuncu potansiyeli ile Victoria'nın en büyük kulüpleri arasına girmiştir.
Şimdi yıllar önce "Üst liglerde oynamak istiyoruz, bizimde kendimize ait olan tesislerimiz olsun, adam gibi maçlarımızı seyredelim" diye hayıflanan Anadoluspor'luyum diyen futbol severlere buradan sesleniyorum.
Gelin bizi izleyin, destekleyin, modern tesislerimizde koltuğunuza oturarak maçlarımızı izleyin.
Hep birlikte içinde yaşadığımız bu ülkede beraberce başarılara imza atalım.