Hume City FC

Hume City FC

Official Website
06 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ADELAIDE KAMPININ TAKIMA KATKISI BÜYÜK OLDUFeb 3, 2015 - 10:58pm

Victoria’nın en büyük lügi olan NPL’de mücadele eden Anadoluspor’un 2015 Adelaide Kampına her zaman olduğu üzere katıldım. Kaldığımız otel 4 yıldızlı son derece lüks olup şehrin tam ortasında idi. Özellikle sauna, Jakuzi ve havuzu maç sonları kas ve adele yenilenmesi açısından futbolculara çok faydalı oldu.
Cuma sabahı beraberce yapılan uçuştan sonra kısa bir Adelaide şehir merkezinde bir park gezisi yapan Anadoluspor kafilesi, akşam 8pm’de SA, NPL takımlarından Para Hills Knights takımıyla oynayacağı maç için özel olarak tutulan otobüs ile sahaya gitti.
Antrenör Louie Acevski maç konuşmasından sonra sahaya çıkacak olan kadroyu açıkladı. Maça kalede Chris Oldfield ile başlayan takımımız geri dörtlüyü Dean Tomeski, Shane Rexhepi, Petar Franjic ve Shaun Timmins, orta sahada İsyan Erdoğan, Nick Hegarty, Marcus Schroen, İvan Pavlak, ileri uçta da Deang Aguek ve Jai İngham ile başlayan takımımız maçın ilk 15 dakikasında rekip takımın presini kırıp oyunu kontrol etme amacındaydı. Nitekim ilk çeyrekten sonra özellikle sol kanattan günün başarılı ismi Jai İngham’la atak yapan takımımız, 30 dakikada Marcus Schroen, 53’de Adrian Boglis, 72’de Shane Rexhepi, 82 dakikada ise genç yıldız Reis Aygün’ün ayağından 4 gol atarak maçı 4-1 kazanmayı bildi.
ANADOLUSPOR: CHRIS OLDFIELD** DEAN TOMESKI**( NİKOS TSEREXİDİS**) SHANE REXHEPI*** PETAR FRANJIC** SHOUN TIMMINS**( MATTHEW HENNESSEY**) JAI INGHAM***(ADRIAN BOGLIS**) ISYAN ERDOGAN*** NICK HEGARTY** (REİS AYGÜN**) IVAN PAVLAK**(ILHAN ALTUNTAS**) DEANG EGUEK***(LİAM NEWMAN**) ( AARON TURNER**)

Maçta öne çıkan isimler olarak Shane Rexhepi, İsyan Erdoğan, Marcus Schroen, Deang Aguek ve sakatlanana kadar Jai İngham öne çıktılar.
Pazar akşamı ise bizi kuvvetli bir takım bekliyordu.
Rakip takım Avustralya Eyaletler arasi yapilan 2014 yılı NPL takimlari sampiyonu North Eastern Metro Stars idi.
İlk yarisi hayli çekismeli geçen maçın 23’ncü dakikasında kaptan Nick Hegarty sol kanattan Shoun Timmins`in ortasında ceza yayının köşesinde topla buluştu.
Önune çıkan rakip takım defans oyuncusundan sıyrılan Nick Hegarty çapraz pozisyonundan takiminı 1-0 öne geçiren golü atti.
İkinci devrede oyunun kontrolünü dengeye getiren geçen Avustralya NPL sezonunun şampiyon takimı oyuncusu Matthew Deegan, Chris Oldfield`in yerine kaleye geçen Tom Banfield`den dönen topu tamamlayarak oyunu 1-1  beraberlige taşıdı.
Kalan dakikalarda başka gol olmayınca oyun 1-1 berabere sonuçlandı.

ANADOLUSPOR: ChRIS OLDFIELD**(TOM BANFIELD*) DEAN TOMESKI**( MATTHEW HENNESSEY**) SHANE REXHEPI*** PETAR FRANJIC*** IVAN PAVLAK*(ADRIAN BOGLIS**) ISYAN ERDOGAN*** AARON TURNER**(LIAM NEWMAN**) MARCUS SCHROEN***(ILHAN ALTUNTAS**) NICK HEGARTY*** DEANG AGUEK*** SHAUN TIMMINS***

Bu maçın öne çıkan isimleri olarak Shane Rexhepi, Petar Franjic, İsyan Erdoğan, Marcus Schroen, Nick Hegarty, Shaun Timmins ve Deang Aguek oldular.
Sonuç olarak 4 günlük kampın son derece olumlu geçtiğini söyleyebiliriz.
Özellikle arkadaşlık bağlarının kuvvetlenmesi, takım ruhunun oluşması açısından çok önemliydi.
Sakat futbolcuların durumuna gelirsek, büyük ümitlerle transfer edilen Kamerun asıllı Calvin Mbarga bir türlü sakatlıklardan kurtulup takımla birlikte çalışma imkanı bulamadı. Joseph Franjic ise sezon öncesi idmanlara katılmasına rağmen sonradan nükseden sakatlığı nedeniyle kampa geç katıldı ama maçlarda yer alamadı.
Joseph’in birinci raunda hazır olacağı tahmin ediliyor.
Para Hills Knights maçında rakibinden aldığı darbe ile bileğinden sakatlanan Jai İngham, ikinci maçta takımdaki yerini alamadı. İyileşmesi 1-2 hafta sürebilir.
İkinci maçta arka adelesinden sakatlanan İvan Pavlak’ın ise ilk raunda hazır olacağı tahmin ediliyor.