Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BENİ GÖKHAN TÖRE İKNA ETTİJan 28, 2015 - 2:21pm

Kartal’ın yeni transferi Tolgay Arslan ilk röportajını Alman basınına verdi. Hamburger Morgenpost’a konuşan başarılı oyuncu, transferi ve merak edilenleri yorumladı.
Tolgay, “Trabzonspor’un çok iyi bir teklifi vardı. Başkan bile benim için Almanya’ya geldi. Bu benim için büyük onur. İki kulüp de bana büyük ilgi gösterdi. Trabzon’un teklifi maddi olarak daha büyüktü. Ancak para her zaman belirleyici olmuyor” dedi.
24 yaşındaki futbolcu, “Gökhan Töre’yle telefonda birçok kez konuştuk. Beşiktaş’a gelmem için ikna olmamda onun da payı var. Bundan sonra mümkün olduğu kadar çok forma giyip takıma yardımcı olmak istiyorum. 1-2 hafta içerisinde ailem de İstanbul’a gelecek” diye konuştu.
Beşiktaş’ı tercih etmesiyle ilgili olarak “Kalbim karar verdi” yorumunu yapan Tolgay, “Siyah-beyazlı formayı giyeceğim için çok mutluyum. Çok telaşlı bir süreç yaşadım. Hemen bavullarımı toplayarak Türkiye’nin yolunu tuttum. Bu arada küçük de bir kaza geçirdim. Düştüm ve bir parmağımı kırdım” ifadelerini kullandı.
Hamburg aşkı
Hamburg’a veda etmesini de yorumlayan başarılı futbolcu, “Aslında Hamburg’da seve seve kalırdım, bu bir sır değil. Çünkü Hamburg benim kulübüm. Her zaman da öyle kalacak. Onlar için hep en iyisini istiyorum” dedi.
Eski Aslan!
Tolgay, Hamburg forması giydiği 2013 yılında dönemin teknik direktörü Thorsten Fink’le birlikte düzenlediği bir basın toplantısında Galatasaray’ı tuttuğunu ifade etmişti. O tarihte Türk kulüplerinden henüz teklif almadığını kaydeden gurbetçi oyuncu, “Hangi takımı tutuyorsun” sorusuna “Galatasaraylıyım” yanıtını vermişti.
Kontrolden geçirildi
Tolgay Arslan dün sabah Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi’nde tepeden, tırnağa kontrolden geçirildi. Hamburg’daki evinde iki gün önce küçük bir kaza geçiren ve düşme sonucu sağ el serçe parmağı kırılan Tolgay efor testine de girdi.